Search products
Price filter
Sort by
Filter by Brand
Agrochemicals
Farmer Loyalty Offer: Buy 500 Supergene Seedlings and get 10 Agrovert sachet free
Rated 0 out of 5
₦1,000,000.00
| Weight | 5000000 g |
|---|
Offer: Buy 5 Cobra 26 Tomato Seeds + 1 FMC Original Furadan 5G free
Rated 0 out of 5
₦125,000.00
| Weight | 50000000000 g |
|---|
Calcium Nitrate Fertilizer + Boron (YaraLiva™ Nitrabor | 25kg Bag)
Rated 0 out of 5
₦81,000.00
| Weight | 25000 g |
|---|---|
| Size | 25kg |
| Estimated delivery (working days) | in 1 to 3 Days |
| Up to Date | UTD |
4.36 out of 5
Nwura Wura (Non-Selective Herbicide) -1L
Rated 0 out of 5
₦6,000.00 – ₦70,200.00Price range: ₦6,000.00 through ₦70,200.00
| Weight | N/A |
|---|---|
| Class | Commercial and agricultural class |
| Item Condition | Imported, New, portable and safe |
| Presentation | 1 bottle (1L), 1 Carton (12 bottles) |
| Estimated delivery (working days) | in less than 1 week |
| Country of Origin | Wynca Sunshine (Ghana) |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
4.36 out of 5
GreenOK Calcium Nitrate Granular Fertilizer | 25kg
Rated 0 out of 5
₦70,000.00
| Weight | 50000000000 g |
|---|---|
| Up to Date | UTD |
NPK Fertilizer (NPK [S] 15-15-15 [10.2] | 50kg Bags)
Rated 0 out of 5
₦70,000.00
| Weight | 50000 g |
|---|---|
| Class | Agricultural fertilizer |
| Packaging | 50kg bag |
| Up to Date | UTD |
4.36 out of 5
NPK 20:10:10 | Golden Fertilizer |50kg | Grade A
Rated 0 out of 5
₦65,000.00
| Weight | 50000 g |
|---|---|
| Class | Agricultural fertilizer |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | safe to use |
| Item Type | Fertilizers |
| Payment Term | Full Payment |
| Up to Date | UTD |
5 out of 5
Kolar Insecticide (Chlorpyrifos 20% EC) – 1Litre
Rated 0 out of 5
₦2,000.00 – ₦65,000.00Price range: ₦2,000.00 through ₦65,000.00
| Weight | 12000 g |
|---|---|
| Class | Broad spectrum contact insecticide |
| Packaging | 1 carton set, 1 litre bottle, 100ml bottles |
| NAFDAC Reg. Number | A5-1787 |
| Payment Term | Full Payment |
| Country of Origin | India |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
4.36 out of 5
MasterChem S.S.P Single Super Phosphate Fertilizer (50kg)
Rated 0 out of 5
₦60,000.00
| Weight | 50000000000 g |
|---|
Load more products
Loading...










