Search products
Price filter
Sort by
Filter by Power
Poultry Equipment
“Poultry Automatic Injector (Chicken Syringe)” has been added to your cart. View cart
Nipple with Cup Drinker (Yellow/Red)
Rated 0 out of 5
₦560.00 – ₦55,500.00Price range: ₦560.00 through ₦55,500.00
| Weight | 200 g |
|---|---|
| Type | Nipple drinker (Pieces), Nipple drinkers (carton of 100 pcs). |
| Item Condition | New |
| Payment Term | Full Payment |
| Estimated delivery (working days) | 3 to 7 days |
| Fulfilled By Afrimash | FBA |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
4.88 out of 5
Poultry Plucker Fingers (High Quality Rubber Material)
Rated 4.50 out of 5
| Weight | 75 g |
|---|---|
| Class | Poultry equipment |
| Up to Date | UTD |
4.88 out of 5
Poultry Feeders | Different Sizes
Rated 0 out of 5
₦2,105.00 – ₦8,500.00Price range: ₦2,105.00 through ₦8,500.00
| Weight | 3000 g |
|---|---|
| Item Condition | New |
| Payment Term | Full Payment |
| Class | Poultry equipment |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Up to Date | UTD |
| Size | 1.5kg, 10kg, 5 kg, 6kg, 8kg, 9kg |
| Colour | Black and red, White and red |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
4.6 out of 5
Saddled Nipple Drinker (Chakra)
Rated 0 out of 5
₦490.00
| Weight | 1000 g |
|---|---|
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Suitable For | Poultry drinking lines |
| Class | Poultry equipment |
| Features | Comes in pairs: Nipple and saddle |
| Payment Term | Full Payment |
| Model | Chakra |
| Up to Date | UTD |
4 out of 5
Poultry Drinker | High-Quality Plastic – Different Sizes
Rated 5.00 out of 5
₦2,935.00 – ₦10,000.00Price range: ₦2,935.00 through ₦10,000.00
| Weight | 3000 g |
|---|---|
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | New |
| Payment Term | Full Payment |
| Class | Poultry equipment |
| Up to Date | UTD |
| Size | 1.5l, 10l, 11l with stand, 3l, 3l with stand, 4L, 6l, 8l, 8l with stand, 9l |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
4.6 out of 5
EKOPAK Water Resistant Egg Crates(100 Pcs)
Rated 0 out of 5
₦16,700.00 – ₦17,900.00Price range: ₦16,700.00 through ₦17,900.00
| Weight | 5000000000000 g |
|---|---|
| Payment Term | Full Payment |
| Item Condition | New |
| Minimum Order | A bundle of 100 pieces of crates |
| Model | 30 Eggs Crate (no cover), 6 Eggs Crate (with cover) |
| Estimated delivery (working days) | in less than 1 week |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
0 out of 5
Clip Nipple – (Pack of 100 Pieces)
Rated 0 out of 5
| Weight | 1000 g |
|---|---|
| Item Condition | New |
| Payment Term | Full Payment |
| Recommended PVC Pipe Size | 3/4 inch pipe |
| Estimated delivery (working days) | in 1 to 3 Days |
| Fulfilled By Afrimash | FBA |
4.88 out of 5
Bell Drinker for Poultry Chicks – Chinese Type
Rated 0 out of 5
| Weight | 150000000000 g |
|---|---|
| Fulfilled By Afrimash | FBA |
| Up to Date | UTD |
4.88 out of 5
Plastic Flip-Top Feeders | For Brooder Birds
Rated 0 out of 5
₦2,700.00
| Weight | 700 g |
|---|---|
| Estimated delivery (working days) | in less than 1 week |
| Up to Date | UTD |
| Colour | Green, Red, Yellow |
| Fulfilled By Afrimash | FBA |
4.88 out of 5
Indian Type Bell Drinker (For Poultry | Automatic)
Rated 0 out of 5
₦20,500.00
| Weight | 500 g |
|---|---|
| Payment Term | Full Payment |
| Country of Origin | India |
| Class | Poultry equipment |
| Fulfilled By Afrimash | FBA |
4.88 out of 5
Ground Feeding Tray For Chicks
Rated 0 out of 5
| Weight | 400 g |
|---|---|
| Item Condition | New |
| Payment Term | Full Payment |
| Fulfilled By Afrimash | FBA |
Paper Egg Crates (White | Brown | Bundle of 100 pieces)
Rated 0 out of 5
₦15,500.00
| Weight | 9000 g |
|---|---|
| Class | Paper Egg Crates |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Maximum Order | 5 Bundles (500 Crates) |
| Up to Date | UTD |
| Item Type | Brown, White |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
4.88 out of 5
Load more products
Loading...










