Search products
Sort by
Chicken Egg Crates
“Miaphos – Liquid Feed Supplement of Poultry (1L)” has been added to your cart. View cart
Standard Plastic Egg Tray (30 Eggs) – UV-Stabilized HDPE, Stackable & Bio-Secure | Eu
Rated 0 out of 5
| Weight | 50000000 g |
|---|
0 out of 5
POULTRY EGG CRATE – LINDAMATIC
Rated 0 out of 5
0 out of 5
Plastic Egg Crate – Bundle of 24 Pieces
Rated 0 out of 5
₦15,500.00
| Weight | 5000 g |
|---|---|
| Item Condition | New, portable and safe |
| Up to Date | UTD |
4.88 out of 5
ARI Egg Crates (Paper Type)
Rated 0 out of 5
| Weight | 400 g |
|---|---|
| Dimensions | 34 × 33 × 40 cm |
| Capacity | 32 eggs |
| Class | Poultry equipment |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Features | High-density papers |
| Item Condition | New, portable and safe |
| Suitable For | Transporting eggs safely |
| Up to Date | UTD |
Chicken Egg Transfer Box (ARI Brand | 240 Eggs Capacity)
Rated 0 out of 5
| Weight | 2000 g |
|---|---|
| Payment Term | Full Payment |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | New |
| Capacity | About 180 eggs |
| Suitable For | Temporary storage and transportation of eggs |
| Up to Date | UTD |
4.6 out of 5
Plastic Transport Crate for Live Poultry with Access Door
Rated 0 out of 5
₦40,000.00 – ₦58,200.00Price range: ₦40,000.00 through ₦58,200.00
| Weight | 8000 g |
|---|---|
| Dimensions | 97 × 58 × 29 cm |
| Item Type | Chicken transport crate |
| Suitable For | Poultry (broilers, layers, breeders etc) |
| Item Condition | New |
| Features | Convenient handling, Durable material, Well aerated |
| Capacity | 20 to 25 adult birds |
| Up to Date | UTD |
| Size | Big, Small |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
0 out of 5
Paper Egg Crates (White | Brown | Bundle of 100 pieces)
Rated 0 out of 5
₦15,500.00
| Weight | 9000 g |
|---|---|
| Class | Paper Egg Crates |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Maximum Order | 5 Bundles (500 Crates) |
| Up to Date | UTD |
| Item Type | Brown, White |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
4.88 out of 5
Transparent Egg Crate (Per Carton)
Rated 5.00 out of 5
| Weight | 14000 g |
|---|---|
| Capacity | 12 Dimpled Egg Tray, 15 Dimpled Egg Tray, 24 Dimpled Egg Tray, 30 Dimpled Egg Tray, 6 Dimpled Egg Tray |
| Suitable For | Packaging and display of poultry eggs |
| Payment Term | Full Payment |
| Packaging | Packaged in cartons |
| Up to Date | UTD |
5 out of 5
EKOPAK Water Resistant Crates (Detachable Twin-Six Pack | Single Six Box) – Bundle of 100 Pieces
Rated 0 out of 5
₦14,700.00 – ₦17,700.00Price range: ₦14,700.00 through ₦17,700.00
| Weight | 9000 g |
|---|---|
| Model | Detachable Twin Pack (12 Eggs Pack), Single Pack (6 Eggs Pack |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
0 out of 5
EKOPAK Water Resistant Egg Crates(100 Pcs)
Rated 0 out of 5
₦16,700.00 – ₦17,900.00Price range: ₦16,700.00 through ₦17,900.00
| Weight | 5000000000000 g |
|---|---|
| Payment Term | Full Payment |
| Item Condition | New |
| Minimum Order | A bundle of 100 pieces of crates |
| Model | 30 Eggs Crate (no cover), 6 Eggs Crate (with cover) |
| Estimated delivery (working days) | in less than 1 week |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
0 out of 5










