Incubators
Vacuum Egg Lifter (30 Eggs Per Time) – Egg Suction Transfer Machine for Hatcheries | 440W, 220V, 5.5m Hose
Rated 0 out of 5
| Weight | 5000000000000 g |
|---|
Basica Digital Incubator
Rated 0 out of 5
0 out of 5
Egg Hatcher – Various Capacities
Rated 0 out of 5
₦930,000.00 – ₦17,250,000.00Price range: ₦930,000.00 through ₦17,250,000.00
| Capacity | 112 Eggs, 12,000 Eggs, 15,960 Eggs, 3,000 Eggs, 6,240 Eggs, 9,240 Eggs |
|---|
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
1056 Eggs Capacity Incubators (Electric Powered-500W)
Rated 0 out of 5
| Weight | 350000 g |
|---|---|
| Dimensions | 169 × 97 × 98 cm |
| Capacity | 1056 Eggs |
| Suitable For | Hatching poultry eggs |
| Item Condition | Imported, New, New, portable and safe |
| Features | Electrical heating systems | Calibrating temperature sensor reading | Heating element | Humidity alarm | Temperature alarm | |
| Additional information | Instructional manual available |
| Digital LED display | Available with user friendly control panel |
| Power | 500W |
| Minimum Order | 1 unit |
| Up to Date | UTD |
0 out of 5
Egg Incubator ( 64 |128 | 192 | 256 | 320 | 380| 1000 Eggs Capacity) – Electric Powered/Temperature and Humidity Alarm/Automatic Egg-Turning Sensors.
Rated 0 out of 5
₦200,000.00 – ₦1,955,000.00Price range: ₦200,000.00 through ₦1,955,000.00
| Weight | 25000 g |
|---|---|
| Item Condition | New |
| Additional information | Instructional manual available |
| Digital LED display | Available with user friendly control panel |
| Power | 18amp, 220V |
| Up to Date | UTD |
| Capacity | 1000 Eggs Capacity, 128 Eggs Capacity, 192 Eggs Capacity, 256 Eggs Capacity, 320 eggs capacity, 380 Eggs Capacity, 64 Eggs Capacity |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
0 out of 5










