Showing 169–180 of 373 resultsSorted by latest
Search products
Price filter
Sort by
Filter by Brand
Filter by Power
Agricultural Equipment
Locally Fabricated Blowpipe Kit for Humane Immobilization/Treatment of Animals (Evet Brand)
Rated 0 out of 5
₦295,000.00
| Weight | 1050 g |
|---|---|
| Dimensions | 120 × 8 × 3 cm |
| Fulfilled By Afrimash | FBA |
| Up to Date | UTD |
4.75 out of 5
PVC Washer
Rated 0 out of 5
| Weight | 20000 g |
|---|---|
| Item Condition | Durable and sturdy, Imported, New |
| Phase | Three Phase |
| Power Rating | 415 V 3.7 – 7.4 KW |
India Manual Debeaking Machine
Rated 0 out of 5
₦165,200.00
| Weight | 10000 g |
|---|---|
| Class | Poultry equipment |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | New |
| Country of Origin | India |
| Weight | 10 kg |
4 out of 5
Large Garri Sifter – Locally Assembled
Rated 0 out of 5
| Item Condition | New |
|---|---|
| Estimated delivery (working days) | in 3 – 4 weeks |
| Item Type | Large Garri Sifter |
| Up to Date | UTD |
0 out of 5
Imported Battery Cage with PVC feeder – Various Birds Capacity- (Free Installation above 10unit)
Rated 0 out of 5
₦245,000.00 – ₦425,000.00Price range: ₦245,000.00 through ₦425,000.00
| Weight | 7000000000000 g |
|---|---|
| Tier | A whole unit contains 6 cages in 3 tiers (3 cages on each side) |
| Item Condition | New |
| Up to Date | UTD |
| Capacity | 120 birds, 128 birds, 160 birds, 96 birds |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
4.56 out of 5
Cattle Weighing Scale with Chute and Indicator (3000kg Capacity )
Rated 0 out of 5
| Weight | 100000 g |
|---|---|
| Dimensions | 207 × 98.5 × 131 cm |
| Item Condition | Imported, New, portable and safe |
| Suitable For | Weighing large animals |
| Up to Date | UTD |
Lantern Gas Brooder
Rated 0 out of 5
| Weight | 7000 g |
|---|---|
| Fulfilled By Afrimash | FBA |
4.88 out of 5
Rechargeable Pruning Shears
Rated 0 out of 5
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
|---|---|
| Item Condition | 100% Brand new |
| Payment Term | Full Payment |
0 out of 5
Garri Processing Plant (Combo) – Locally Assembled | Free Shipping
Rated 4.00 out of 5
| Weight | 1000000 g |
|---|---|
| Payment Term | Full Payment |
| Estimated delivery (working days) | 1 month |
| Item Condition | 100% Brand new |
| Up to Date | UTD |
0 out of 5
Load more products
Loading...










