Search products
Price filter
Sort by
Filter by Brand
Filter by Power
AGRICULTURAL EQUIPMENT SECTION
“Red Cup Bucket Drinker” has been added to your cart. View cart
Multifunction pH Tester | 0.01 Volume Precision
Rated 0 out of 5
₦37,500.00
| Weight | 90 g |
|---|---|
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Features | display screen that is easy to read, It has a volume precision of 0.01 |
| Capacity | 0-10000uS/cm, 10.01-19.99ms, 20.1- 400mS/CM, 0-1000ppm, 1000ppm -10000ppm, 10.1-200.0ppt, 0.00~25.000%, 10.1-200.0ppt, 0.01-14.00pH, 0.1-60.OOC / 32.0-1400F |
| Item Condition | New |
| Item Type | Multifunction pH Tester |
| Suitable For | measuring pH, temperature, tds, ec, salinity |
| Up to Date | UTD |
4.88 out of 5
Palm Harvester/Cutter | Motorized Machine – Chinese Model
Rated 0 out of 5
| Weight | 7000 g |
|---|---|
| Class | Agricultural equipment |
| Suitable For | oil palm harvesting |
| Features | gasoline engine, 2 cycles, single-cylinder, forced air-cooled |
| Item Condition | New, portable and safe |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Type | palm harvester/cutter with a shovel-like blade, palm harvester/cutter with sickle |
0 out of 5
Electric Fogger With A Hanger (Sprinkler System)
Rated 0 out of 5
| Weight | 4000 g |
|---|---|
| Item Type | electric fogger |
| Suitable For | Evaporative cooling of poultry pen houses |
| Features | Evaportative cooling, High quality plastic material, Mist spray |
| Estimated delivery (working days) | 3 to 7 days |
| Capacity | High Capacity Electric Fogger |
| Colour | Black, Blue, Red, Silver, White |
| Item Condition | New |
| Up to Date | UTD |
4 out of 5
Water Filter
Rated 0 out of 5
| Weight | 400 g |
|---|---|
| Colour | Black |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | New |
| Item Type | drip filter |
| Suitable For | filtering |
| Up to Date | UTD |
5 out of 5
Pen Fogger | High Pressure | For Poultry| Pack of 50 Pcs
Rated 0 out of 5
₦150,000.00 – ₦237,500.00Price range: ₦150,000.00 through ₦237,500.00
| Weight | 2000 g |
|---|---|
| Suitable For | Evaporative cooling of poultry pen houses |
| Features | Evaportative cooling, High quality plastic material, Mist spray |
| Estimated delivery (working days) | 3 to 7 days |
| Capacity | Four-way fogger, One way fogger |
| Up to Date | UTD |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
4 out of 5
Rice Destoner (1 Tonne/Hr)
Rated 0 out of 5
₦1,200,000.00
| Weight | 120000 g |
|---|---|
| Packaging | Wooden boxes |
| Item Condition | Heavy duty, New, portable and safe |
| Item Type | destoner |
| Features | destoner, High productivity, Low noise |
| Capacity | 1 tonne / hr |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Class | Equipment |
| Up to Date | UTD |
0 out of 5
Four-Way Fogger (High Pressure Poultry Sprinkler System | Pieces)
Rated 0 out of 5
₦2,300.00
| Weight | 5000 g |
|---|---|
| Estimated delivery (working days) | 3 to 7 days |
| Payment Term | Full Payment |
| Up to Date | UTD |
4 out of 5
Pig Nipple Drinker (5 Pieces)
Rated 5.00 out of 5
| Weight | 1000 g |
|---|---|
| Suitable For | Pig drinking system |
| Item Condition | New, portable and safe |
| Minimum Order | 5 |
| Payment Term | Full Payment |
| Country of Origin | Vechta, Germany |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Fulfilled By Afrimash | FBA |
4.88 out of 5
Feed Pelletizer (Size 32/42/52)
Rated 0 out of 5
₦125,000.00
| Weight | 5000 g |
|---|---|
| Class | Dry Pelleting Machine |
| Item Condition | Imported, New |
| Estimated delivery (working days) | in 1-2 weeks |
| Power control | Manual, requires petrol/electric motors for functionality. |
| Suitable For | Pelletizing animal feeds |
| Variety | Size 32, Size 42, Size 52 |
| Up to Date | UTD |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
4.6 out of 5
Rabbit Nipple Drinker (100)
Rated 0 out of 5
₦32,500.00
| Weight | 1300 g |
|---|---|
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Fulfilled By Afrimash | FBA |
4.88 out of 5
Red Cup Bucket Drinker
Rated 0 out of 5
₦700.00
| Weight | 4000 g |
|---|---|
| Dimensions | 9 × 6 × 5 cm |
| Estimated delivery (working days) | in 1 to 3 Days |
4.6 out of 5
Brooding Cage for Poultry Birds – 400 Chicks
Rated 0 out of 5
₦785,000.00
| Weight | 65000 g |
|---|---|
| Item Condition | Durable and sturdy, Imported, New |
| Class | Poultry equipment |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Up to Date | UTD |
4.56 out of 5
Load more products
Loading...










