Search products
Sort by
Poultry Processing Equipment
Local Poultry Drinkers | 4L | 5L | 10L
Rated 0 out of 5
₦1,300.00 – ₦3,700.00Price range: ₦1,300.00 through ₦3,700.00
| Weight | 3000 g |
|---|---|
| Size | 10L, 15L, 3L, 4L, 5L, 8L |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Drip Cup
Rated 0 out of 5
| Weight | 1000 g |
|---|---|
| Up to Date | UTD |
0 out of 5
AUTOMATIC BELL-SHAPED DRINKER
Rated 0 out of 5
| Weight | 6000 g |
|---|---|
| Up to Date | UTD |
0 out of 5
GALVANIZED FEED TROUGH
Rated 0 out of 5
| Weight | 10000 g |
|---|---|
| Up to Date | UTD |
0 out of 5
PIUMONA | Wet plucking machine in stainless steel
Rated 0 out of 5
| Weight | 50000 g |
|---|---|
| Up to Date | UTD |
0 out of 5
PLASTIC CRATE FOR CHICKEN TRANSPORTATION
Rated 0 out of 5
| Up to Date | UTD |
|---|
0 out of 5
PVC Washer
Rated 0 out of 5
| Weight | 20000 g |
|---|---|
| Item Condition | Durable and sturdy, Imported, New |
| Phase | Three Phase |
| Power Rating | 415 V 3.7 – 7.4 KW |
India Manual Debeaking Machine
Rated 0 out of 5
₦165,200.00
| Weight | 10000 g |
|---|---|
| Class | Poultry equipment |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | New |
| Country of Origin | India |
| Weight | 10 kg |
4 out of 5
Poultry Drip Hangers | 150-200 Birds Capacity
Rated 0 out of 5
| Weight | 50000 g |
|---|---|
| Class | poultry processing equipment |
| Item Condition | Durable and sturdy, New |
| Estimated delivery (working days) | in 1-2 weeks |
| Up to Date | UTD |
4.56 out of 5
Feather Plucker | 20-30 Birds Capacity | Locally Fabricated
Rated 0 out of 5
| Weight | 70000 g |
|---|---|
| Item Type | Agricultural equipment |
| Class | poultry processing equipment |
| Item Condition | Durable and sturdy, New |
| Suitable For | Poultry processing |
| Estimated delivery (working days) | in 1-2 weeks |
| Up to Date | UTD |
4.88 out of 5
Poultry Killing Cones | 12 cones/batch
Rated 0 out of 5
| Weight | 80000 g |
|---|---|
| Dimensions | 122 cm |
| Class | Poultry equipment |
| Item Condition | Durable and sturdy |
| Capacity | 12 cones per batch |
| Estimated delivery (working days) | in 1-2 weeks |
| Up to Date | UTD |
4.88 out of 5
Load more products
Loading...










