Probiotics (growth promoters)
PPS StressMate – Herbal Immuniser & Stress Reliever for Poultry (500ml & 1L)
Rated 0 out of 5
₦9,000.00 – ₦15,500.00Price range: ₦9,000.00 through ₦15,500.00
| Weight | 50000000 g |
|---|---|
| Size | 500ml, 1L |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Adaceryl: Antibiotic & Vitamin Supplement for Poultry – Prevent Fowl Cholera, CRD & Coryza
Rated 0 out of 5
₦3,050.00
| Weight | 25000000 g |
|---|
Careceryl: Antibiotic & Vitamin Supplement for Poultry – Prevent Fowl Cholera, CRD & Coryza
Rated 0 out of 5
₦3,050.00
4.88 out of 5
Nadis Agro-Allied Ventures Broiler Booster with Multivitamins and Calcium
Rated 0 out of 5
₦2,550.00
Vitamino Conc Oral – The Ultimate Vitamin Supplement for Livestock and Poultry | 1L (12 Units per Carton)
Rated 0 out of 5
₦6,200.00 – ₦9,800.00Price range: ₦6,200.00 through ₦9,800.00
| Size | 1L, 500ml |
|---|
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Calphosol Plus – Your Trusted Solution for Calcium and Phosphorus Deficiencies in Animals | 500ml | 1Ltr
Rated 0 out of 5
₦3,500.00 – ₦5,500.00Price range: ₦3,500.00 through ₦5,500.00
| Size | 1L, 500ml |
|---|
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Bioshield Oral – The Ultimate Alternative to Antibiotics for Poultry and Livestock |1L (12 Units Per Carton)
Rated 0 out of 5
₦5,400.00 – ₦9,800.00Price range: ₦5,400.00 through ₦9,800.00
| Size | 1L, 500ml |
|---|
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
MultiZyme-Digestion Enhancer For Livestock (10kg)
Rated 0 out of 5
₦140,000.00
| Weight | 10000 g |
|---|---|
| Species | Indicated for Poultry, Pigs and Fishes. |
| Presentation | 10kg |
| Country of Origin | Hamburg, Germany |
| Up to Date | UTD |
| Size | 10kg, 25kg |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
4.96 out of 5
five-CALCIDB.ORAL | Calcium Supplement | 1L
Rated 0 out of 5
₦11,200.00
| Weight | 1000 g |
|---|---|
| Item Condition | Nutritionally adequate |
| Payment Term | Full Payment |
| Fulfilled By Afrimash | FBA |
4.88 out of 5
Promin (Probiotics | Growth Promoter | 1L | 4L)
Rated 5.00 out of 5
| Weight | 1000 g |
|---|---|
| Class | Probiotics, growth promoters |
| Suitable For | Performance enhancement |
| Packaging | 1 liter bottle, 4 litres bottle |
4.67 out of 5
Load more products
Loading...










