Search products
Sort by
Garri Processing
LAYOUT OF HIGH QUALITY CASSAVA FLOUR PRODUCTION PLANT
Rated 0 out of 5
Ordered:0
Items available:100
0 out of 5
SAMPLE LAYOUT FOR A GARI PROCESSING PLAN
Rated 0 out of 5
Ordered:0
Items available:100
0 out of 5
FEASIBILITY STUDY FOR THE ESTABLISHMENT OF A HIGH QUALITY GARRI (HQG) PROCESSING PLANT – 130 PAGES
Rated 0 out of 5
Ordered:0
Items available:100
0 out of 5
Large Dewatering Machine – Locally Assembled | DM-001-MOD2026
Rated 0 out of 5
₦738,000.00
| Payment Term | Full Payment |
|---|---|
| Estimated delivery (working days) | in 3 – 4 weeks |
0 out of 5
Garri Sifter – Locally Assembled | GS-001-MOD2025
Rated 0 out of 5
₦980,000.00
| Item Condition | New |
|---|---|
| Estimated delivery (working days) | in 3 – 4 weeks |
| Item Type | Large Garri Sifter |
| Up to Date | UTD |
0 out of 5
Garri Processing Plant (Combo) – Locally Assembled | Free Shipping
Rated 4.00 out of 5
| Weight | 1000000 g |
|---|---|
| Payment Term | Full Payment |
| Estimated delivery (working days) | 1 month |
| Item Condition | 100% Brand new |
| Up to Date | UTD |
0 out of 5
Large Garri Fryer (400kg of Garri per Day) – Locally Assembled | PF-001-MOD2026
Rated 0 out of 5
₦2,200,000.00
| Item Type | Large Garri Fryer |
|---|---|
| Item Condition | New |
| Up to Date | UTD |
0 out of 5
Cassava Grating Machine | 2.5 – 3 tons/hr. | 4hp – Locally Assembled | Automatic | Stainless | ACG-001-MOD2026
Rated 0 out of 5
₦1,694,000.00
| Capacity | 3 tons/hr |
|---|---|
| Estimated delivery (working days) | in 3 – 4 weeks |
| Payment Term | Full Payment |
| Item Condition | New |
| Item Type | Cassava Grating Machine |
| Up to Date | UTD |
0 out of 5
Large Cassava Peeler – Locally Assembled | 2.5 – 3 tons/hr. | PE-001-MOD2026
Rated 0 out of 5
| Weight | 100000000 g |
|---|---|
| Item Condition | New |
| Estimated delivery (working days) | in 3 – 4 weeks |
| Payment Term | Full Payment |
| Up to Date | UTD |
0 out of 5
Locally Fabricated Garri Rotary Fryer | 15-20kg/batch (Input)
Rated 0 out of 5
| Weight | 350000 g |
|---|---|
| Item Type | Garri Fryer |
| Class | garri processing equipment |
| Item Condition | Durable and sturdy |
| Features | automatic |
| Capacity | 50kg/batch |
| Suitable For | frying garri |
| Up to Date | UTD |
0 out of 5
Bag Closing Machine (Electric-Powered)
Rated 0 out of 5
| Weight | 9000 g |
|---|---|
| Dimensions | 53 × 31 × 56.5 cm |
| Country of Origin | India |
| Estimated delivery (working days) | 5-10 working days |
| guarantee | No guarantee |
| Item Condition | Imported-Durable and sturdy |
| Payment Term | Full Payment |
| Class | Equipment |
| Up to Date | UTD |
0 out of 5
Auto Continous Band Sealer Machine
Rated 0 out of 5
₦400,000.00
| Weight | 19000 g |
|---|---|
| Class | Agricultural equipment |
| Country of Origin | China |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | Durable and sturdy |
| Item Type | Auto Continous Band Sealer Machine |
| Up to Date | UTD |
0 out of 5
Load more products
Loading...










