Showing all 5 resultsSorted by latest
Fixit-GA (Biological Insecticide | 100g Sachets | 250g Sachets)
Rated 0 out of 5
4.36 out of 5
| Weight | 100 g |
|---|---|
| Class | Insecticide |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Suitable For | Control of insect damage |
| Packaging | 100g sachets, 250g sachets |
| Presentation | Water-soluble powder (WP) |
V-OX Ultimate Virucide (Disinfectant | 100g | 1kg)
Rated 0 out of 5
₦8,497.00 – ₦55,035.00Price range: ₦8,497.00 through ₦55,035.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
4.67 out of 5
| Weight | 100 g |
|---|---|
| Suitable For | Disinfection and fumigation of animal houses and pens, Disinfection | Sanitization, Food preservation, disinfecting water delivery system |
| Packaging | 100g, 1kg |
| Class | Biocide, Disinfectant, Virucide |
Kolar Insecticide (Chlorpyrifos 20% EC) – 1Litre
Rated 0 out of 5
₦4,999.99 – ₦58,000.00Price range: ₦4,999.99 through ₦58,000.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
4.36 out of 5
| Weight | 12000 g |
|---|---|
| Class | Broad spectrum contact insecticide |
| Packaging | 1 carton set, 1 litre |
| NAFDAC Reg. Number | A5-1787 |
| Payment Term | Full Payment |
| Country of Origin | India |
Perfect Killer (1 Litre Insecticide)
Rated 0 out of 5
| Weight | 12000 g |
|---|---|
| Class | Broad spectrum contact insecticide |
| NAFDAC Reg. Number | A5-0052 |
| Payment Term | Full Payment |
| Country of Origin | Jiangsu, China |
| Up to Date | UTD |
Perfect Killer (1 Litre Insecticide)
Rated 0 out of 5
4.36 out of 5
| Weight | 12000 g |
|---|---|
| Class | Broad spectrum contact insecticide |
| NAFDAC Reg. Number | A5-0052 |
| Payment Term | Full Payment |
| Country of Origin | Jiangsu, China |
| Up to Date | UTD |










