Showing 1–12 of 44 resultsSorted by price: low to high
Vaccination Program-The Complete Guide For Different Breeds of Poultry (E-Book)
Rated 4.50 out of 5
4 out of 5
Injectable Multivitamin (Centre | 50mL | 100mL)
Rated 0 out of 5
₦1,200.00 – ₦3,050.00Price range: ₦1,200.00 through ₦3,050.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
| Weight | 100 g |
|---|---|
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | New |
Organic Poultry Production Manual (Birds and Eggs Production-2020 Edition) – 57 Pages
Rated 5.00 out of 5
4.88 out of 5
| Item Type | Digital media: Downloadable PDF Document |
|---|---|
| Suitable For | Agripreneurs, Feed millers, Organic farmers, Poultry farmers, Veterinarians |
| Pages | 57 pages with references |
| Fulfilled By Afrimash | FBA |
Plastic Flip-Top Feeders | For Brooder Birds
Rated 0 out of 5
₦2,700.00
4.88 out of 5
| Weight | 700 g |
|---|---|
| Estimated delivery (working days) | in less than 1 week |
| Up to Date | UTD |
| Colour | Green, Red, Yellow |
| Fulfilled By Afrimash | FBA |
Your Complete Guide to Organic Poultry Farming (72 PAGES | 2nd Edition-2020)
Rated 5.00 out of 5
₦3,500.00
5 out of 5
| Item Type | Digital media: Downloadable PDF Document |
|---|---|
| Suitable For | Agripreneurs, Feed millers, Poultry farmers, Veterinarians |
| Pages | 72 pages (Vol 2), 48 Pages (Vol 1) |
| Fulfilled By Afrimash | FBA |
The Secrets of Starting and Growing A successful Poultry Farm (341 Pages) – 2020 Edition
Rated 5.00 out of 5
4.88 out of 5
GALVANIZED FEED TROUGH
Rated 0 out of 5
0 out of 5
Super Dog Food – Complete Premium Natural Nutrition for Dogs
Rated 0 out of 5
₦8,300.00 – ₦22,000.00Price range: ₦8,300.00 through ₦22,000.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
0 out of 5
| Weight | 50012 g |
|---|---|
| Item Condition | Nutritionally adequate |
| Size | Adult (500g), Adult (1kg), Adult (2kg), Puppy (500g), Puppy (1kg), Puppy (2kg) |
AMO Broiler Chicks | Day-Old Birds
Rated 2.33 out of 5
₦25,000.00 – ₦50,000.00Price range: ₦25,000.00 through ₦50,000.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
4.33 out of 5
| Class | Day Old Noiler Chicks |
|---|---|
| Presentation | Carton of 50 chicks |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Fulfilled By Afrimash | FBA |
| Size | Half Carton, One Carton |
Zartech Broilers (Cobb 500)
Rated 4.44 out of 5
₦27,000.00 – ₦54,000.00Price range: ₦27,000.00 through ₦54,000.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
4.33 out of 5
| Species | Poultry (Broilers) |
|---|---|
| Payment Term | Full Payment |
| Fulfilled By Afrimash | FBA |
| Size | Half Carton, One Carton |
Quality Brooder Guard for Chicks (Plastic Board Model) – Brooding Guard
Rated 0 out of 5
₦29,500.00
4.88 out of 5
| Weight | 3000 g |
|---|---|
| Dimensions | 150 × 65 cm |
| Capacity | 300 to 350 chicks |
| Class | Brooding equipment |
| Estimated delivery (working days) | 3 to 7 days |
| Packaging | 1 roll plus stand/support |
| Fulfilled By Afrimash | FBA |
Load more products
Loading...










