Showing 13–24 of 55 resultsSorted by latest
Valentine Broilers Commercial Day Old Chicks (Ross 308)
Rated 0 out of 5
₦88,000.00
4.43 out of 5
| Species | Poultry (Broilers) |
|---|---|
| Payment Term | Full Payment |
| Fulfilled By Afrimash | FBA |
| Size | Half Carton, One Carton |
Electric Lighting Brooder with Thermostat
Rated 0 out of 5
₦98,050.00
4 out of 5
| Weight | 3000 g |
|---|---|
| Item Type | Electric Brooder |
| Item Condition | Durable and sturdy, New |
| Suitable For | Providing artificial heat source/brooding for growing chicks |
| Up to Date | UTD |
Fidan Day-Old Pullets | Full Carton
Rated 0 out of 5
₦152,500.00
4.43 out of 5
| Weight | 1500 g |
|---|---|
| Species | Poultry |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
AMO Broiler Chicks | Day-Old Birds
Rated 2.33 out of 5
₦43,000.00 – ₦86,000.00Price range: ₦43,000.00 through ₦86,000.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
4.33 out of 5
| Class | Day Old Noiler Chicks |
|---|---|
| Presentation | Carton of 50 chicks |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Fulfilled By Afrimash | FBA |
| Size | Half Carton, One Carton |
Agrited Broilers (Ross 308)
Rated 4.67 out of 5
₦44,000.00 – ₦88,000.00Price range: ₦44,000.00 through ₦88,000.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
4.33 out of 5
Plastic Flip-Top Feeders | For Brooder Birds
Rated 0 out of 5
₦2,700.00
4.88 out of 5
| Weight | 700 g |
|---|---|
| Estimated delivery (working days) | in less than 1 week |
| Up to Date | UTD |
| Colour | Green, Red, Yellow |
| Fulfilled By Afrimash | FBA |
Yammfy Day-Old Cockerel Chicks
Rated 5.00 out of 5
| Presentation | Carton of 50 chicks |
|---|---|
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Class | Poultry birds |
| Up to Date | UTD |
| Fulfilled By Afrimash | FBA |
Yammfy Commercial Day-Old Pullets
Rated 5.00 out of 5
₦72,500.00
4.88 out of 5
| Species | Poultry |
|---|---|
| Fulfilled By Afrimash | FBA |
Day Old Yammfy Broilers (Commercial Arbor Acres)
Rated 5.00 out of 5
₦88,000.00
4.33 out of 5
| Presentation | Carton of 50 chicks |
|---|---|
| Class | Day Old Chicks |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | Healthy and disease-free |
| Fulfilled By Afrimash | FBA |
| Up to Date | UTD |
Injectable Multivitamin (Centre | 50mL | 100mL)
Rated 0 out of 5
₦1,200.00 – ₦3,050.00Price range: ₦1,200.00 through ₦3,050.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
| Weight | 100 g |
|---|---|
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | New |
Chick Brooder Guard | 100 – 200 Capacity
Rated 0 out of 5
4 out of 5
| Weight | 3000 g |
|---|---|
| Class | Brooding equipment |
| Capacity | 1000 chicks capacity |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | New |
| Item Type | chick guard |
| Suitable For | security for the brooding of young birds (1-10 days) |
| Up to Date | UTD |
India Poultry Gas Brooders – 1000 & 4000 Chicks Capacity
Rated 0 out of 5
₦105,000.00 – ₦300,000.00Price range: ₦105,000.00 through ₦300,000.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
4 out of 5
| Weight | 3000 g |
|---|---|
| Item Condition | Durable and sturdy, New |
| Payment Term | Full Payment |
| Estimated delivery (working days) | in less than 1 week |
| Capacity | 1000 birds, 4000 birds |
Load more products
Loading...










