Showing 1–12 of 55 resultsSorted by price: high to low
Locally Fabricated Battery Cages For Broilers – Brooding Cage (3 Tiers | 300 Chicks | 84 Mature Birds)
Rated 0 out of 5
₦380,000.00
4.56 out of 5
| Dimensions | 198.12 × 97.5 × 182.9 cm |
|---|---|
| Quality | FULLY GALVANIZED, SEMI GALVANIZED |
| Item Condition | Durable and sturdy, New |
| Tier | A whole unit contains 6 cages in 3 tiers |
| Cage capacity | A whole unit can contain 200 chicks and 100 mature broilers. |
| Packaging/features | Semi-automatic drinking systems Premium feeding system to avoid feed wastage Durable frames for the cages Good quality connecting fittings |
| Up to Date | UTD |
India Poultry Gas Brooders – 1000 & 4000 Chicks Capacity
Rated 0 out of 5
₦105,000.00 – ₦300,000.00Price range: ₦105,000.00 through ₦300,000.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
4 out of 5
| Weight | 3000 g |
|---|---|
| Item Condition | Durable and sturdy, New |
| Payment Term | Full Payment |
| Estimated delivery (working days) | in less than 1 week |
| Capacity | 1000 birds, 4000 birds |
Foreign Turkey Poults – 30Pcs Per Carton (Full Carton | Half Carton | One-Sixth Carton)
Rated 4.25 out of 5
₦135,000.00 – ₦270,000.00Price range: ₦135,000.00 through ₦270,000.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
4.43 out of 5
Gas Brooder
Rated 0 out of 5
0 out of 5
Nigerian Turkey Poults – 40Pcs Per Carton (Full Carton | Half Carton)
Rated 4.33 out of 5
₦90,000.00 – ₦180,000.00Price range: ₦90,000.00 through ₦180,000.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
4.48 out of 5
Gas Brooder with Infrared Functions(1000 | 2000 Chicks Capacity)
Rated 3.00 out of 5
₦107,000.00 – ₦178,000.00Price range: ₦107,000.00 through ₦178,000.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
4.88 out of 5
| Weight | 13000 g |
|---|---|
| Item Condition | Durable and sturdy, New |
| Payment Term | Full Payment |
| Estimated delivery (working days) | in less than 1 week |
| Capacity | 1000 birds, 2000 birds |
| Up to Date | UTD |
AGRITED Pullets (Hyline Brown Pullets) Day-Old
Rated 3.00 out of 5
₦158,000.00
4.48 out of 5
| Species | Poultry |
|---|---|
| Fulfilled By Afrimash | FBA |
Zartech Pullet | ISA Brown Pullets
Rated 0 out of 5
₦155,000.00
4.43 out of 5
| Fulfilled By Afrimash | FBA |
|---|---|
| Species | Poultry |
Day-Old AMO Pullets (ISA Brown | Pre-Order)
Rated 4.67 out of 5
₦155,000.00
4.48 out of 5
| Species | Poultry |
|---|---|
| Fulfilled By Afrimash | FBA |
| Up to Date | UTD |
CHI Pullet | ISA Brown Pullets (Commercial Day-Old Chicks)
Rated 5.00 out of 5
₦155,000.00
4.43 out of 5
| Species | Poultry |
|---|---|
| Fulfilled By Afrimash | FBA |
Fidan Day-Old Pullets | Full Carton
Rated 0 out of 5
₦152,500.00
4.43 out of 5
| Weight | 1500 g |
|---|---|
| Species | Poultry |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
Electric Lighting Brooder with Thermostat
Rated 0 out of 5
₦98,050.00
4 out of 5
| Weight | 3000 g |
|---|---|
| Item Type | Electric Brooder |
| Item Condition | Durable and sturdy, New |
| Suitable For | Providing artificial heat source/brooding for growing chicks |
| Up to Date | UTD |
Load more products
Loading...










