Ring Die for Feed Pelleting Machine (2mm | 3mm | 4mm | 9mm)
₦16,000.00| Weight | 5000 g |
|---|---|
| Class | Pelletizing machine |
| Suitable For | Producing animal feed pellets |
| Item Condition | Durable and sturdy, Imported |
| Item Type | 3mm, 6mm, 8mm |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Size | 2mm, 3mm, 4mm, 9mm |
Storage Cold Room (30, 40, 50, and 70 Tons)
| Weight | 750000 g |
|---|---|
| Dimensions | N/A |
| Item Type | |
| Capacity | |
| Item Condition | Durable and sturdy |
| Suitable For | |
| Engine Capacity | 12.5 hp, 15 hp, 20 hp |
| Generator Capacity | 30 kVA, 40 kVA, 55 kVA |
Rice Destoner (1 Tonne/Hr)
₦1,200,000.00| Weight | 120000 g |
|---|---|
| Packaging | Wooden boxes |
| Item Condition | Heavy duty, New, portable and safe |
| Item Type | destoner |
| Features | destoner, High productivity, Low noise |
| Capacity | 1 tonne / hr |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Class | Equipment |
| Up to Date | UTD |
Rice Destoning Machine (1000-1200kg/h | 1500-2000kg/h)
| Weight | 100000 g |
|---|---|
| Dimensions | N/A |
| Suitable For | Destoning and impurity removal, Grains, paddy rice |
| Packaging | Wooden boxes |
| Item Condition | Heavy duty, Imported, New, portable and safe |
| Item Type | Agricultural equipment |
| Features | High productivity, Low noise |
| Capacity | 1000-1200kg/h, 1500-2000kg/h |
| Estimated delivery (working days) | Within 10 to 14 days |
| Country of Origin | China |
Cattle Crush (With Weight Measurement)
| Weight | 120000 g |
|---|---|
| Features | Cattle crush equipped with weighing scale, Durable material |
| Suitable For | Restraint, feeding, medical procedures, Weighing large animals |
| Item Condition | New |










