Showing 1–12 of 29 resultsSorted by price: low to high
MultiZyme-Digestion Enhancer For Livestock (200g)
Rated 4.75 out of 5
4.96 out of 5
| Weight | 200 g |
|---|---|
| Species | Indicated for Poultry, Pigs and Fishes. |
| Presentation | 200g |
| Country of Origin | Hamburg, Germany |
| Up to Date | UTD |
Salmo Guard Pro – Feed Safety Premix
Rated 0 out of 5
4.96 out of 5
| Weight | N/A |
|---|---|
| Size | 10kg, 25kg |
| Suitable For | Poultry, cattle and pigs |
| Item Type | Feed additive, Premix |
| Minimum Order | 1 bag |
| Country of Origin | Hamburg, Germany |
Digecid-Feed Acidifier For Poultry And Swine
Rated 0 out of 5
4.96 out of 5
| Weight | N/A |
|---|---|
| Suitable For | Livestock feed |
| Item Type | Feed additive |
| Species | Poultry | Swine |
| Country of Origin | Hamburg, Germany |
| Weight | 10kg, 25kg |
| Item Condition | New |
| Minimum Order | 1 satchet/ bag |
BIO-MIX Growers (Poultry Premix)
Rated 0 out of 5
| Weight | N/A |
|---|---|
| Item Type | Premix for growers (poultry) |
| Suitable For | Inclusion in feed |
| Presentation | 2.5kg, 25kg |
| Country of Origin | Nigeria |
| Payment Term | Full Payment |
BIO-MIX Broiler Starter Premix
Rated 0 out of 5
₦4,150.00 – ₦39,500.00Price range: ₦4,150.00 through ₦39,500.00
| Weight | N/A |
|---|---|
| Item Type | Poultry premix for broilers (broiler starter) |
| Suitable For | Inclusion in broiler feed (broiler starter feed) |
| Presentation | 2.5kg, 25kg |
| Payment Term | Full Payment |
| Country of Origin | Nigeria |
Feed grade L-Methionine For Livestock (25kg)
Rated 0 out of 5
0 out of 5
| Weight | 25000 g |
|---|---|
| Item Type | Amino acid based feed additive |
| Suitable For | Inclusion in livestock feed |
| Minimum Order | 1 bag (25kg) |
| Country of Origin | Buatan, Malaysia | Seoul, South Korea |
| Up to Date | UTD |
Coryl Sp – Antibiotic/Multivitamin for Poultry
Rated 0 out of 5
₦1,160.00 – ₦58,000.00Price range: ₦1,160.00 through ₦58,000.00
| Weight | N/A |
|---|---|
| Item Type | Antibiotic and multivitamin medication |
| Suitable For | Administration in drinking water |
| Size | 100g, 1kg bag, 5kg bag |
| Country of Origin | Nigeria |
Feed grade DL-Methionine For Livestock (25kg)
Rated 0 out of 5
0 out of 5
| Weight | 25000 g |
|---|---|
| Item Type | Amino acid based feed additive |
| Suitable For | Growing pigs, Inclusion in livestock feed, Inclusion in poultry diet |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Class | Feed Additive |
| Payment Term | Full Payment |
| Up to Date | UTD |
L-Lysine Monohydrochloride – Feed Grade (25kg)
Rated 0 out of 5
4.88 out of 5
| Weight | 25000 g |
|---|---|
| Item Type | Amino acid based feed additive |
| Item Condition | Imported, New |
| Suitable For | Growing pigs, Inclusion in livestock feed, Poultry |
| Minimum Order | 1 bag (25kg) |
| Payment Term | Full Payment |
| Packaging | Multi-ply paper bags with inner wrapping |
| Country of Origin | Shandong Province, China |
DiCalcium Phosphate DCP – Feed Grade (50kg)
Rated 0 out of 5
₦200,000.00 – ₦400,000.00Price range: ₦200,000.00 through ₦400,000.00
0 out of 5
| Weight | 50000 g |
|---|---|
| Item Type | Dicalcium phosphate |
| Item Condition | Imported, New |
| Suitable For | Growing pigs, Inclusion in livestock feed, Poultry |
| Minimum Order | Half tonne (10 bags), One tonne (20 bags) |
| Payment Term | Full Payment |
| Packaging | Multi-ply paper bags with inner wrapping |
| Country of Origin | Belgrade, Jilin, China |
DiCalcium Phosphate DCP ( 18%P | Feed Grade | 25kg)
Rated 0 out of 5
0 out of 5
| Weight | 50000 g |
|---|---|
| Item Type | Dicalcium phosphate |
| Item Condition | Imported, New |
| Suitable For | Growing pigs, Inclusion in livestock feed, Poultry |
| Payment Term | Full Payment |
| Packaging | 25kg bag |
| Up to Date | UTD |
Load more products
Loading...










