Showing all 6 resultsSorted by price: low to high
Cattle Weighing Scale with Chute and Indicator (3000kg Capacity )
Rated 0 out of 5
| Weight | 100000 g |
|---|---|
| Dimensions | 207 × 98.5 × 131 cm |
| Item Condition | Imported, New, portable and safe |
| Suitable For | Weighing large animals |
| Up to Date | UTD |
Electronic Platform Scale (500 kg Capacity)
Rated 0 out of 5
| Weight | 20000 g |
|---|---|
| Dimensions | 31.5 × 40.5 cm |
| Features | Durable heavy duty steel structure, Rust proof coating, Sleek design, Wide platform for weighing large packages |
| Colour | Black, Gray |
| Digital LED display | Easy viewing on indicator, wide 180° viewing angle. |
| Suitable For | Industries, farms, retail stores etc |
| Item Type | Platform weighing scale |
| Item Condition | New, portable and safe |
| Size | Breadth 40.5cm, Length 31.5cm |
| Up to Date | UTD |
Digital Hanging Scale | 150kg / 200kg / 300kg /400kg Capacity | Hook/Hanging Type)
Rated 5.00 out of 5
₦26,500.00 – ₦83,000.00Price range: ₦26,500.00 through ₦83,000.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
4.88 out of 5
| Weight | 2000 g |
|---|---|
| Battery | AA batteries |
| Item Condition | Imported, New, portable and safe |
| Model | OCS-S1 |
| Estimated delivery (working days) | 3 to 7 days |
| Country of Origin | China |
| Fulfilled By Afrimash | FBA |
| Capacity | 1000kg, 150kg, 200kg, 300kg, 400kg |
Electronic Platform Scale (150 kg Capacity | Camry Model)
Rated 5.00 out of 5
4.6 out of 5
| Weight | 17000 g |
|---|---|
| Dimensions | 61 × 45.5 cm |
| Colour | Black, Gray |
| Digital LED display | Easy viewing on indicator | wide 180° viewing angle. |
| Item Type | Platform weighing scale |
| Suitable For | Industries, farms, retail stores etc |
| Features | Sleek design | Wide platform for weighing large packages | Rust proof coating | Durable heavy duty steel structure |
| Item Condition | New, portable and safe |
| Up to Date | UTD |
Platform Scale – 3 to 5 tonne Capacity
Rated 0 out of 5
0 out of 5
| Weight | 75000 g |
|---|---|
| Dimensions | 101 × 101 cm |
| Colour | Black, Blue, Gray |
| Digital LED display | Easy viewing on indicator | wide 180° viewing angle. |
| Item Type | Floor weighing scale |
| Suitable For | Industries, farms, retail stores etc |
| Features | Durable heavy duty steel structure, Rust proof coating, Sleek design, Wide platform for weighing large packages |
| Item Condition | Imported, New |
| Capacity | 3tonnes walk-in scale, 5tonnes walk-in scale |
| Up to Date | UTD |
Cattle Weighing Scale (3 tonnes Capacity )
Rated 0 out of 5
₦690,000.00
4.6 out of 5
| Weight | 100000 g |
|---|---|
| Item Condition | Imported, New, portable and safe |
| Estimated delivery (working days) | 4 to 6 weeks |
| Up to Date | UTD |










