Showing all 10 resultsSorted by price: high to low
Garri Processing Plant (Combo) – Locally Assembled | Free Shipping
Rated 4.00 out of 5
0 out of 5
| Weight | 1000000 g |
|---|---|
| Payment Term | Full Payment |
| Estimated delivery (working days) | 1 month |
| Item Condition | 100% Brand new |
| Up to Date | UTD |
Large Garri Fryer (400kg of Garri per Day) – Locally Assembled
Rated 0 out of 5
0 out of 5
| Item Type | Large Garri Fryer |
|---|---|
| Item Condition | New |
| Up to Date | UTD |
Gasoline Power Tiller (For Soil Tilling | 7.5hp, 9hp, 13hp and 17hp)
Rated 0 out of 5
₦640,000.00 – ₦855,000.00Price range: ₦640,000.00 through ₦855,000.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
0 out of 5
| Weight | 60000 g |
|---|---|
| Class | Agricultural equipment |
| Item Condition | Durable and sturdy, New |
| Estimated delivery (working days) | Within 10 to 14 days |
| Item Type | Agricultural equipment |
| Power Rating | 7hp, 13hp, 9hp, 17hp |
| Suitable For | tilling |
| Up to Date | UTD |
Cattle Weighing Scale (3 tonnes Capacity )
Rated 0 out of 5
₦690,000.00
4.6 out of 5
| Weight | 100000 g |
|---|---|
| Item Condition | Imported, New, portable and safe |
| Estimated delivery (working days) | 4 to 6 weeks |
| Up to Date | UTD |
Imported Battery Cage with PVC feeder – Various Birds Capacity- (Free Installation above 10unit)
Rated 0 out of 5
₦245,000.00 – ₦425,000.00Price range: ₦245,000.00 through ₦425,000.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
4.56 out of 5
| Weight | 7000000000000 g |
|---|---|
| Tier | A whole unit contains 6 cages in 3 tiers (3 cages on each side) |
| Item Condition | New |
| Up to Date | UTD |
| Capacity | 120 birds, 128 birds, 160 birds, 96 birds |
Poultry Drip Hangers | 150-200 Birds Capacity
Rated 0 out of 5
4.56 out of 5
| Weight | 50000 g |
|---|---|
| Class | poultry processing equipment |
| Item Condition | Durable and sturdy, New |
| Estimated delivery (working days) | in 1-2 weeks |
| Up to Date | UTD |
Seed Planter – Double Compartment
Rated 0 out of 5
4.88 out of 5
| Weight | 22000 g |
|---|---|
| Suitable For | Simultaneous planting of seeds and application of fertilizer |
| Item Condition | New, portable and safe |
| Presentation | Packaged in paper boxes |
| Country of Origin | China |
| Estimated delivery (working days) | 3 to 7 days |
| Fulfilled By Afrimash | FBA |
Plastic Transport Crate for Live Poultry with Access Door
Rated 0 out of 5
₦40,000.00 – ₦58,200.00Price range: ₦40,000.00 through ₦58,200.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
0 out of 5
| Weight | 8000 g |
|---|---|
| Dimensions | 97 × 58 × 29 cm |
| Item Type | Chicken transport crate |
| Suitable For | Poultry (broilers, layers, breeders etc) |
| Item Condition | New |
| Features | Convenient handling, Durable material, Well aerated |
| Capacity | 20 to 25 adult birds |
| Up to Date | UTD |
| Size | Big, Small |










