Quality Point-of-Lay Hens (ISA Brown)
| Weight | 100000000 g |
|---|---|
| Country of Origin | Nigeria |
| Payment Term | Full Payment |
| Fulfilled By Afrimash | FBA |
| Age | 10 weeks, 12 Weeks, 14 Weeks |
The Black Soldier Fly Production Manual
Original price was: ₦15,000.00.₦12,000.00Current price is: ₦12,000.00.Gas Brooder
Original price was: ₦250,475.00.₦240,000.00Current price is: ₦240,000.00.| Weight | 10000 g |
|---|---|
| Up to Date | UTD |
Juvenile Snails (Archachatina marginata | African Giant Snail | 1 Month Old)
| Weight | 110 g |
|---|---|
| Item Type | African Breeder Snails |
| Class | Land Snails |
| Country of Origin | Nigeria |
| Size | Jumbo, Regular |
| Up to Date | UTD |
Large White Pigs
Price range: ₦70,000.00 through ₦220,000.00| Weight | 14000 g |
|---|---|
| Item Type | Female, Male |
| Estimated delivery (working days) | Within 10 to 14 days |
| Item Condition | Healthy and disease-free |
| Suitable For | Pig Production |
| Age | Weaners ( 6-8 weeks), Growers (3 -4 months), Mature ( 5 months and above) |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Hyla Rabbits (Commercial Breed | Weaners | Growers | Adults | 3 Females + 2 Males)
| Weight | 10000 g |
|---|---|
| Class | Live rabbits |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Country of Origin | Nigeria |
| Features | White coat, erect ears, hardy breed |
| Minimum Order | 1 colony (5 rabbits) |
| Payment Term | Full Payment |
Quality Point-of-Lay Hens (ISA Brown)
Price range: ₦8,200.00 through ₦8,900.00| Weight | 100000000 g |
|---|---|
| Country of Origin | Nigeria |
| Payment Term | Full Payment |
| Fulfilled By Afrimash | FBA |
| Age | 10 weeks, 12 Weeks, 14 Weeks |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
GIANT Snails (Achatina achatina | Achatina marginata | Juvenile, Grower, POL, Breeder and Jumbo)
Price range: ₦1,400.00 through ₦4,500.00| Weight | 100000000 g |
|---|---|
| Class | Land Snails |
| Country of Origin | Nigeria |
| Breed | Achatina achatina (AA), Archachatina marginata (AM) |
| Size | Juveniles, Grower, POL, Breeder, Table Size, Jumbo |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Black Soldier Fly Larva Meal (Maggots | Sold Per Gram)
Price range: ₦1,200.00 through ₦3,500.00| Weight | 1000 g |
|---|---|
| Class | Maggot meal |
| Estimated delivery (working days) | Within 10 to 14 days |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Vertex Broiler | Commercial Day-Old | Arbor acres plus
₦90,000.00| Presentation | Carton of 50 chicks |
|---|---|
| Fulfilled By Afrimash | FBA |
| Up to Date | UTD |
Duroc Pigs (Exotic Species | Weaners | Growers | Adults)
Price range: ₦250,000.00 through ₦790,000.00| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
|---|---|
| Stage | Standard Weaners, Premium Weaners, Standard Growers, Premium Growers, Adults |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page










