Showing 1–12 of 40 resultsSorted by latest
CF Feeds Commercial Layer Pellets – Premium Nutrition for High-Performing Laying Birds
Rated 0 out of 5
₦19,530.00
| Weight | 25000 g |
|---|---|
| Class | Layer feed |
| Presentation | Layer Mash |
| Suitable For | Layers (17-33 weeks) |
| Packaging | 25kg bags |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Features | High feed efficiency and return on investment |
| Item Condition | Purely organic, Maggot and Sand-Free, Nutritional content intact |
| Feed Line | Professional Layer Mash – 324, Commercial Layer Mash – 324H, Commercial Layer Pellets – 324T |
| Up to Date | UTD |
PLASTIC POULTRY FEEDER
Rated 0 out of 5
0 out of 5
GALVANIZED POULTRY FEEDERS
Rated 0 out of 5
0 out of 5
GALVANIZED FEED TROUGH
Rated 0 out of 5
0 out of 5
Wheat Offal | Wheat Bran- 50kg
Rated 0 out of 5
₦425,500.00 – ₦2,127,500.00Price range: ₦425,500.00 through ₦2,127,500.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
0 out of 5
Terratiga Layer Developer Feed | 50Kg
Rated 0 out of 5
| Weight | 50000 g |
|---|---|
| Class | Layer developer feed |
| Suitable For | layers |
| Packaging | 50kg bag |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | Fresh, Moisture free |
| Up to Date | UTD |
Terratiga Layer Grower Feed | 50Kg
Rated 0 out of 5
0 out of 5
| Weight | 50000 g |
|---|---|
| Class | Layer Grower Feed |
| Suitable For | layers |
| Packaging | 50kg bag |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | Fresh, Moisture free |
| Up to Date | UTD |
Terratiga Layer Starter Feed | 50Kg
Rated 0 out of 5
0 out of 5
| Weight | 50000 g |
|---|---|
| Class | Layer Starter Feed |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | Fresh, Moisture free |
| Up to Date | UTD |
Top Feed | Chick Mash | 25kg Bag
Rated 0 out of 5
₦21,780.00
0 out of 5
| Weight | 25000 g |
|---|---|
| Class | Chick feed |
| Suitable For | Poultry chicks |
| Packaging | 25kg bags |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | New |
| Up to Date | UTD |
New Hope Super Starter Crumble (For Chicks | Brand 320 | 25kg Bag)
Rated 0 out of 5
₦20,059.50
0 out of 5
| Weight | 25000 g |
|---|---|
| Class | Poultry feed |
| Suitable For | Poultry chicks |
| Packaging | 25kg bags |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Payment Term | Full Payment |
| Up to Date | UTD |
New Hope Pre-Layer Mash (Brand 323 | 25kg)
Rated 0 out of 5
₦17,172.00
0 out of 5
| Weight | 25000 g |
|---|---|
| Class | Pre-lay Mash |
| Suitable For | Point of cage birds, Prelay hens |
| Packaging | 25kg bags |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Payment Term | Full Payment |
| Up to Date | UTD |
Load more products
Loading...










