Showing 13–24 of 40 resultsSorted by popularity
Super Starter for Broiler Chicks (TopFeeds Brand | Mash | Crumbles) – 25kg Bag
Rated 0 out of 5
₦8,310.00 – ₦8,450.00Price range: ₦8,310.00 through ₦8,450.00
0 out of 5
| Weight | 25000 g |
|---|---|
| Class | Chick Mash, Poultry super starter feed |
| Suitable For | Broilers, Poultry chicks |
| Presentation | Superstarter Crumbles, Superstarter Mash |
| Packaging | 25kg bags |
| Estimated delivery (working days) | 3 to 7 days |
New Hope Layer Mash (Professional Layer Mash – 324
Rated 0 out of 5
₦17,938.50
0 out of 5
| Weight | 25000 g |
|---|---|
| Class | Layer feed |
| Presentation | Layer Mash |
| Suitable For | Layers (17-33 weeks) |
| Packaging | 25kg bags |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Features | High feed efficiency and return on investment |
| Item Condition | Purely organic, Maggot and Sand-Free, Nutritional content intact |
| Feed Line | Professional Layer Mash – 324 |
| Up to Date | UTD |
Topfeed for Layers (Mash | Crumbles) – 25kg Bag
Rated 0 out of 5
₦18,569.99 – ₦20,009.99Price range: ₦18,569.99 through ₦20,009.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
0 out of 5
| Weight | 25000 g |
|---|---|
| Class | Layer feed |
| Presentation | Layer Crumbles, Layer Mash |
| Suitable For | Layers (17-33 weeks) |
| Packaging | 25kg bags |
| Country of Origin | Nigeria |
| Up to Date | UTD |
Top Feed | Chick Mash | 25kg Bag
Rated 0 out of 5
₦21,780.00
0 out of 5
| Weight | 25000 g |
|---|---|
| Class | Chick feed |
| Suitable For | Poultry chicks |
| Packaging | 25kg bags |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | New |
| Up to Date | UTD |
GALVANIZED POULTRY FEEDERS
Rated 0 out of 5
0 out of 5
PLASTIC POULTRY FEEDER
Rated 0 out of 5
0 out of 5
Feed Formula for Optimal Laying Birds Performance (Chicks-Pullets, Growers and Layers) E-Book
Rated 0 out of 5
₦30,000.00
5 out of 5
| Pages | 3 pages |
|---|---|
| Payment Term | Full Payment |
| Fulfilled By Afrimash | FBA |
GALVANIZED FEED TROUGH
Rated 0 out of 5
0 out of 5
Ultima Super Starter Pellet for Broilers – 25kg Bag
Rated 0 out of 5
₦26,906.00
0 out of 5
| Weight | 25000 g |
|---|---|
| Class | Poultry super starter feed |
| Suitable For | Poultry chicks |
| Packaging | 25kg bags |
| Up to Date | UTD |
TopFeeds Starter Feed (Broilers Mash | Crumbles) – 25kg Bag
Rated 0 out of 5
₦23,654.75 – ₦24,650.50Price range: ₦23,654.75 through ₦24,650.50
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
0 out of 5
| Weight | 25000 g |
|---|---|
| Class | Broiler Starter |
| Suitable For | Broilers, Poultry chicks |
| Presentation | Broiler starter crumbles, Broiler starter mash |
| Packaging | 25kg bags |
| Estimated delivery (working days) | 3 to 7 days |
Wheat Offal | Wheat Bran- 50kg
Rated 0 out of 5
₦425,500.00 – ₦2,127,500.00Price range: ₦425,500.00 through ₦2,127,500.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
0 out of 5
CF Feeds Commercial Layer Pellets – Premium Nutrition for High-Performing Laying Birds
Rated 0 out of 5
₦19,530.00
| Weight | 25000 g |
|---|---|
| Class | Layer feed |
| Presentation | Layer Mash |
| Suitable For | Layers (17-33 weeks) |
| Packaging | 25kg bags |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Features | High feed efficiency and return on investment |
| Item Condition | Purely organic, Maggot and Sand-Free, Nutritional content intact |
| Feed Line | Professional Layer Mash – 324, Commercial Layer Mash – 324H, Commercial Layer Pellets – 324T |
| Up to Date | UTD |
Load more products
Loading...










