“Red Force (Fungicide | 50g Sachets per Pack)” has been added to your cart. View cart
Showing 1–12 of 20 resultsSorted by price: low to high
Starter Pig Feeds (TopFeed Brand | 25kg)
Rated 0 out of 5
0 out of 5
| Weight | 25000 g |
|---|---|
| Class | pig starter feed |
| Suitable For | Piglets, Pigs |
| Packaging | 25kg bags |
| Up to Date | UTD |
Grower Pig Feeds (TopFeed Brand | 25kg)
Rated 0 out of 5
0 out of 5
| Weight | 25000 g |
|---|---|
| Class | Grower feeds |
| Suitable For | Growers/ fatteners 25kg to 45kg, Growing pigs |
| Packaging | 25kg bags |
| Up to Date | UTD |
Finisher Pig Feeds (TopFeed Brand | 25kg)
Rated 0 out of 5
0 out of 5
| Weight | 25000 g |
|---|---|
| Class | Finishers feed |
| Packaging | 25kg bags |
| Suitable For | Finishers, Pigs |
| Up to Date | UTD |
DD Force (Insecticide | 250ml | 40pcs per Carton)
Rated 0 out of 5
5 out of 5
| Weight | 250 g |
|---|---|
| Class | Broad spectrum contact insecticide |
| Packaging | 250ml bottles |
| Features | 40 pieces per carton |
Rice Destoning Machine (1000-1200kg/h | 1500-2000kg/h)
Rated 0 out of 5
| Weight | 100000 g |
|---|---|
| Dimensions | N/A |
| Suitable For | Destoning and impurity removal, Grains, paddy rice |
| Packaging | Wooden boxes |
| Item Condition | Heavy duty, Imported, New, portable and safe |
| Item Type | Agricultural equipment |
| Features | High productivity, Low noise |
| Capacity | 1000-1200kg/h, 1500-2000kg/h |
| Estimated delivery (working days) | Within 10 to 14 days |
| Country of Origin | China |
Black Soldier Fly Larva Meal (Maggots | Sold Per Gram)
Rated 0 out of 5
₦1,200.00 – ₦3,500.00Price range: ₦1,200.00 through ₦3,500.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
0 out of 5
| Weight | 1000 g |
|---|---|
| Class | Maggot meal |
| Estimated delivery (working days) | Within 10 to 14 days |
Levastar (DSL Brand | Dewormer | 50g | 100g)
Rated 0 out of 5
₦1,300.00 – ₦5,200.00Price range: ₦1,300.00 through ₦5,200.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
0 out of 5
| Weight | 100 g |
|---|---|
| Class | Anthelminthics |
| Suitable For | Cattle, horse, pig, sheep, and goat |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Payment Term | Full Payment |
| Item Condition | Safe |
| Size | 100g, 50g |
Immune Booster Extra Plus (500mL | 1L | 2L | 4L)
Rated 0 out of 5
₦1,392.99 – ₦12,500.00Price range: ₦1,392.99 through ₦12,500.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
4 out of 5
| Weight | 1000 g |
|---|---|
| Class | Immune booster |
Dwarf Coconut Seedlings
Rated 0 out of 5
₦5,000.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
0 out of 5
| Weight | 1000 g |
|---|---|
| Class | Potted Nursery Seedlings |
| Species | Coconut plant |
| Age | 12 months in the nursery |
| Varieties | Malaysian Variety |
| Up to Date | UTD |
Piper Dewormer WSP (100g Per Sachet)
Rated 0 out of 5
₦5,900.00
0 out of 5
| Weight | 100 g |
|---|---|
| Class | Anthelminthics |
| Fulfilled By Afrimash | FBA |
Load more products
Loading...










