Levastar (DSL Brand | Dewormer | 50g | 100g)
Price range: ₦1,300.00 through ₦5,200.00| Weight | 100 g |
|---|---|
| Class | Anthelminthics |
| Suitable For | Cattle, horse, pig, sheep, and goat |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Payment Term | Full Payment |
| Item Condition | Safe |
| Size | 100g, 50g |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Rice Destoner (1 Tonne/Hr)
₦1,200,000.00| Weight | 120000 g |
|---|---|
| Packaging | Wooden boxes |
| Item Condition | Heavy duty, New, portable and safe |
| Item Type | destoner |
| Features | destoner, High productivity, Low noise |
| Capacity | 1 tonne / hr |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Class | Equipment |
| Up to Date | UTD |
Rice Destoning Machine (1000-1200kg/h | 1500-2000kg/h)
| Weight | 100000 g |
|---|---|
| Dimensions | N/A |
| Suitable For | Destoning and impurity removal, Grains, paddy rice |
| Packaging | Wooden boxes |
| Item Condition | Heavy duty, Imported, New, portable and safe |
| Item Type | Agricultural equipment |
| Features | High productivity, Low noise |
| Capacity | 1000-1200kg/h, 1500-2000kg/h |
| Estimated delivery (working days) | Within 10 to 14 days |
| Country of Origin | China |
Piper Dewormer WSP (100g Per Sachet)
₦5,900.00| Weight | 100 g |
|---|---|
| Class | Anthelminthics |
| Fulfilled By Afrimash | FBA |
Hybrid Supergene Sprouted Seeds (Oil Palm Nuts | Pack of 500)
Price range: ₦155,000.00 through ₦310,000.00| Weight | 5000 g |
|---|---|
| Varieties | Supergene |
| Age | 4-6 months |
| Species | Oil palm |
| Class | Potted Nursery Seedlings |
| Size | A pack, Half pack |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Sesame Seeds (Premium Varieties| 1kg)
₦6,500.00| Weight | 50000 g |
|---|---|
| Packaging | 1kg packs |
| Features | high grain yield, early maturity, high oil content, and resistance to drought. |
| Variety | NCRIBEN-04E, NCRIBEN-03L, NCRIBEN-05E |
| Up to Date | UTD |
Dwarf Coconut Seedlings
₦5,000.00| Weight | 1000 g |
|---|---|
| Class | Potted Nursery Seedlings |
| Species | Coconut plant |
| Age | 12 months in the nursery |
| Varieties | Malaysian Variety |
| Up to Date | UTD |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Offtake Valve for Drip Irrigation Systems (PVC Material | 50 Pieces/ Pack)
₦37,500.00| Weight | 200 g |
|---|---|
| Item Condition | New, portable and safe |
| Packaging | 50 pieces per pack |
| Suitable For | Drip irrigation system |
| Up to Date | UTD |
End Plug/Cap for Drip Irrigation Systems (End Cap | 100 Pieces/Pack)
₦21,000.00| Weight | 2000 g |
|---|---|
| Packaging | 100 pieces per pack |
| Suitable For | Drip irrigation system |
| Up to Date | UTD |
Immune Booster Extra Plus (500mL | 1L | 2L | 4L)
Price range: ₦1,392.99 through ₦12,500.00| Weight | 1000 g |
|---|---|
| Class | Immune booster |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Black Soldier Fly Larva Meal (Maggots | Sold Per Gram)
Price range: ₦1,200.00 through ₦3,500.00| Weight | 1000 g |
|---|---|
| Class | Maggot meal |
| Estimated delivery (working days) | Within 10 to 14 days |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Royal Canin Maxi Starter (4kg | 15kg)
| Weight | N/A |
|---|---|
| Class | Dog food, Dry food |
| Suitable For | Large breed dogs, Mother dogs and baby dogs |










