Showing all 8 resultsSorted by latest
DSL Gentylo (Gentamycin and Tylosin | 100g)
Rated 0 out of 5
0 out of 5
| Weight | 100 g |
|---|---|
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | safe to use |
| Size | 100g |
| Presentation | 100g sachet |
| Suitable For | poultry and livestock |
| Class | Veterinary Medicine |
| Up to Date | UTD |
Amprolium 30 (DSL Brand | 100g)
Rated 0 out of 5
₦5,950.00
0 out of 5
| Weight | 100 g |
|---|---|
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | safe to use |
| Item Type | Anticoccidial formulation for livestock |
| Suitable For | Poultry and livestock | Administration in drinking water |
| Packaging | 100g |
| Up to Date | UTD |
Atlas Egg Formula (150g)
Rated 0 out of 5
₦4,600.00
5 out of 5
| Weight | 150 g |
|---|---|
| Packaging | 100g sachet |
| Class | Antibiotics and Multivitamin |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | New |
| Item Type | Egg formula soluble powder |
| Up to Date | UTD |
Enro-Colistin (100mL | 1 Liter)
Rated 0 out of 5
₦3,750.00 – ₦30,500.00Price range: ₦3,750.00 through ₦30,500.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
| Weight | 1000 g |
|---|---|
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | safe to use |
| Size | 100ml, 1L |
| Suitable For | poultry and livestock |
| Class | Veterinary Medicine |
| Payment Term | Full Payment |
Amprolium WSP (100g | 1kg)
Rated 0 out of 5
₦6,500.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
| Weight | 1000 g |
|---|---|
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | safe to use |
| Item Type | Anticoccidial formulation for livestock |
| Suitable For | Poultry and livestock | Administration in drinking water |
| Packaging | 100g, 1kg |
Technical Support Subscription Plan
Rated 0 out of 5
₦15,000.00 – ₦60,000.00Price range: ₦15,000.00 through ₦60,000.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
| Class | Technical Service |
|---|---|
| Suitable For | Livestock Farmers |
| Features | 1 Month, 1 Year, 3 Months, 6 Months |
Mycotydox | Veterinary Medicine |100G
Rated 0 out of 5
4 out of 5
| Weight | 100 g |
|---|---|
| Country of Origin | Nigeria |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Features | Tylosin tartrate: 5000mg, Doxycycline HCL: 10,000mg, Bromhexine: 500mg, Colistin Sulphate: 75,000,000 IU |
| Item Condition | New |
| Size | 100g |
| Item Type | Veterinary medicine |
| Minimum Order | 10 units |
| Packaging | 100g sachet |
| Suitable For | Poultry |
| Up to Date | UTD |
Famcol-N | 100G | Veterinary Medicine
Rated 0 out of 5
4 out of 5
| Weight | 100 g |
|---|---|
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | safe to use |
| Size | 100g |
| Presentation | 100g sachet |
| Suitable For | poultry and livestock |
| Country of Origin | Nigeria |
| Features | Amoxcylin trihydrate: 7500mg, Collistin sulphate: 37,500,000 IU, Neomycin sulphate: 15,00mg |
| Minimum Order | 10 units |
| Up to Date | UTD |










