Showing 1–12 of 150 resultsSorted by average rating
Search products
Price filter
Sort by
Filter by Age
Filter by Brand
Filter by Power
Shop
“Watering Can (Plastic | 14 Liters Capacity)” has been added to your cart. View cart
Rechargeable Knapsack Sprayer (2-in-1 | Hand/Battery Powered)
Rated 5.00 out of 5
₦69,000.00 – ₦93,000.00Price range: ₦69,000.00 through ₦93,000.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
4.36 out of 5
| Weight | 6170 g |
|---|---|
| Dimensions | 39.5 × 20 × 52.8 cm |
| Item Type | Knapsack sprayer |
| Country of Origin | China |
| Estimated delivery (working days) | in 1 to 3 Days |
| Capacity | 16 litres, 20 litres |
| Up to Date | UTD |
The Secrets of Starting and Growing A successful Poultry Farm (341 Pages) – 2020 Edition
Rated 5.00 out of 5
4.88 out of 5
Jab Planter (Auto Seeder) – Chinese Model
Rated 5.00 out of 5
₦56,250.00 – ₦62,500.00Price range: ₦56,250.00 through ₦62,500.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
0 out of 5
| Weight | 8000 g |
|---|---|
| Item Condition | Durable and sturdy, New |
| Overall Height | 32″ |
| Up to Date | UTD |
| Capacity | Double, Single |
Poultry Management For First-Timers (E-Book)
Rated 5.00 out of 5
4.88 out of 5
HTC Digital Thermometer and Hygrometer (HTC 2)
Rated 5.00 out of 5
4.88 out of 5
| Weight | 100 g |
|---|---|
| Class | Equipment |
| Country of Origin | China |
| Digital LED display | Available with user friendly control panel |
| Battery | AA batteries |
| Estimated delivery (working days) | 3 to 7 days |
| Item Condition | New, portable and safe |
| Payment Term | Full Payment |
| Model | HTC-1 |
| Up to Date | UTD |
Pig Nipple Drinker (5 Pieces)
Rated 5.00 out of 5
4.88 out of 5
| Weight | 1000 g |
|---|---|
| Suitable For | Pig drinking system |
| Item Condition | New, portable and safe |
| Minimum Order | 5 |
| Payment Term | Full Payment |
| Country of Origin | Vechta, Germany |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Fulfilled By Afrimash | FBA |
Beginners Guide To Broiler Farming (184 Pages) – E-Book
Rated 5.00 out of 5
4.88 out of 5
Manure Dryer (2 Tonnes Capacity)
Rated 5.00 out of 5
4.6 out of 5
| Weight | 600000 g |
|---|---|
| Class | Livestock equipment |
| Up to Date | UTD |
Watering Can (Plastic | 14 Liters Capacity)
Rated 5.00 out of 5
0 out of 5
| Weight | 6000 g |
|---|---|
| Class | Agricultural equipment |
| Up to Date | UTD |
Electronic Platform Scale (150 kg Capacity | Camry Model)
Rated 5.00 out of 5
4.6 out of 5
| Weight | 17000 g |
|---|---|
| Dimensions | 61 × 45.5 cm |
| Colour | Black, Gray |
| Digital LED display | Easy viewing on indicator | wide 180° viewing angle. |
| Item Type | Platform weighing scale |
| Suitable For | Industries, farms, retail stores etc |
| Features | Sleek design | Wide platform for weighing large packages | Rust proof coating | Durable heavy duty steel structure |
| Item Condition | New, portable and safe |
| Up to Date | UTD |
Organic Poultry Production Manual (Birds and Eggs Production-2020 Edition) – 57 Pages
Rated 5.00 out of 5
4.88 out of 5
| Item Type | Digital media: Downloadable PDF Document |
|---|---|
| Suitable For | Agripreneurs, Feed millers, Organic farmers, Poultry farmers, Veterinarians |
| Pages | 57 pages with references |
| Fulfilled By Afrimash | FBA |
Digital Hanging Scale | 150kg / 200kg / 300kg /400kg Capacity | Hook/Hanging Type)
Rated 5.00 out of 5
₦26,500.00 – ₦83,000.00Price range: ₦26,500.00 through ₦83,000.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
4.88 out of 5
| Weight | 2000 g |
|---|---|
| Battery | AA batteries |
| Item Condition | Imported, New, portable and safe |
| Model | OCS-S1 |
| Estimated delivery (working days) | 3 to 7 days |
| Country of Origin | China |
| Fulfilled By Afrimash | FBA |
| Capacity | 1000kg, 150kg, 200kg, 300kg, 400kg |
Load more products
Loading...










