Showing 1–12 of 150 resultsSorted by price: high to low
Search products
Price filter
Sort by
Filter by Age
Filter by Brand
Filter by Power
Shop
“Manure Dryer (2 Tonnes Capacity)” has been added to your cart. View cart
Blast Freezers (700 kg | 1000 kg | 1500 kg)
Rated 0 out of 5
₦11,155,000.00 – ₦27,715,000.00Price range: ₦11,155,000.00 through ₦27,715,000.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
| Weight | N/A |
|---|---|
| Dimensions | N/A |
| Item Type | |
| Capacity | 1000kg |
| Item Condition | Durable and sturdy |
| Suitable For | |
| Power Rating | 15 hp, 40kVA, 20 hp, 50kVA, 30 hp, 80kVA |
Oil Press Machine – (50kg/hr – 60kg/hr | 600kg/hr – 700kg/hr)
Rated 0 out of 5
₦7,694,000.00 – ₦12,950,000.00Price range: ₦7,694,000.00 through ₦12,950,000.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Hammer Mill
Rated 0 out of 5
0 out of 5
Garri Processing Plant (Combo) – Locally Assembled | Free Shipping
Rated 4.00 out of 5
0 out of 5
| Weight | 1000000 g |
|---|---|
| Payment Term | Full Payment |
| Estimated delivery (working days) | 1 month |
| Item Condition | 100% Brand new |
| Up to Date | UTD |
Manure Dryer (2 Tonnes Capacity)
Rated 5.00 out of 5
4.6 out of 5
| Weight | 600000 g |
|---|---|
| Class | Livestock equipment |
| Up to Date | UTD |
Walking Tractor – 12hp | 18hp | Tractor – Head
Rated 0 out of 5
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
4.88 out of 5
Large Garri Fryer (400kg of Garri per Day) – Locally Assembled
Rated 0 out of 5
0 out of 5
| Item Type | Large Garri Fryer |
|---|---|
| Item Condition | New |
| Up to Date | UTD |
Feather Plucker | 20-30 Birds Capacity | Locally Fabricated
Rated 0 out of 5
4.88 out of 5
| Weight | 70000 g |
|---|---|
| Item Type | Agricultural equipment |
| Class | poultry processing equipment |
| Item Condition | Durable and sturdy, New |
| Suitable For | Poultry processing |
| Estimated delivery (working days) | in 1-2 weeks |
| Up to Date | UTD |
Large Cassava Peeler | 2.5 – 3 tons/hr.
Rated 0 out of 5
0 out of 5
| Weight | 100000000 g |
|---|---|
| Item Condition | New |
| Estimated delivery (working days) | in 3 – 4 weeks |
| Payment Term | Full Payment |
| Up to Date | UTD |
Corn Peeler and Thresher Machine – VTM2000
Rated 0 out of 5
0 out of 5
3TIER BATTERY CAGE
Rated 0 out of 5
0 out of 5
Gasoline Power Tiller (For Soil Tilling | 7.5hp, 9hp, 13hp and 17hp)
Rated 0 out of 5
₦640,000.00 – ₦855,000.00Price range: ₦640,000.00 through ₦855,000.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
0 out of 5
| Weight | 60000 g |
|---|---|
| Class | Agricultural equipment |
| Item Condition | Durable and sturdy, New |
| Estimated delivery (working days) | Within 10 to 14 days |
| Item Type | Agricultural equipment |
| Power Rating | 7hp, 13hp, 9hp, 17hp |
| Suitable For | tilling |
| Up to Date | UTD |
Load more products
Loading...










