Showing 121–132 of 1187 resultsSorted by price: high to low
Search products
Price filter
Sort by
Filter by Age
Filter by Brand
Filter by Power
Shop
“Free Stall for Cows” has been added to your cart. View cart
NAGGE MIX® BEEF PREMIX
Rated 0 out of 5
₦26,500.00 – ₦265,000.00Price range: ₦26,500.00 through ₦265,000.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
| Weight | N/A |
|---|---|
| Item Type | Premix for beef cattle |
| Suitable For | Inclusion in diet of beef cattle |
| Presentation | 100g sachet, 2.5 kg bag, 25kg bag |
| Payment Term | Full Payment |
| Country of Origin | Nigeria |
Uda Ram (Sheep)
Rated 0 out of 5
₦120,000.00 – ₦250,000.00Price range: ₦120,000.00 through ₦250,000.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
0 out of 5
| Weight | N/A |
|---|---|
| Estimated delivery (working days) | Within 10 to 14 days |
| Payment Term | Full Payment |
| Class | Matured Ram |
| Size | Large, Medium, Small |
BIO-MIX Layers Premix + Natural Yolk Colorant
Rated 0 out of 5
₦25,000.00 – ₦245,000.00Price range: ₦25,000.00 through ₦245,000.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
| Weight | N/A |
|---|---|
| Item Type | Layer premix plus natural yolk colorant |
| Suitable For | Inclusion in feed (layers) |
| Presentation | 2.5kg, 25kg |
| Payment Term | Full Payment |
| Country of Origin | Nigeria |
Vitamin C (Feed Grade | Pre-Order | 1kg | 25kg)
Rated 0 out of 5
₦9,600.99 – ₦240,000.99Price range: ₦9,600.99 through ₦240,000.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
5 out of 5
Gas Brooder
Rated 0 out of 5
0 out of 5
Electric Fogger With A Hanger (Sprinkler System)
Rated 0 out of 5
4 out of 5
| Weight | 4000 g |
|---|---|
| Item Type | electric fogger |
| Suitable For | Evaporative cooling of poultry pen houses |
| Features | Evaportative cooling, High quality plastic material, Mist spray |
| Estimated delivery (working days) | 3 to 7 days |
| Capacity | High Capacity Electric Fogger |
| Colour | Black, Blue, Red, Silver, White |
| Item Condition | New |
| Up to Date | UTD |
Pen Fogger | High Pressure | For Poultry| Pack of 50 Pcs
Rated 0 out of 5
₦150,000.00 – ₦237,500.00Price range: ₦150,000.00 through ₦237,500.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
4 out of 5
| Weight | 2000 g |
|---|---|
| Suitable For | Evaporative cooling of poultry pen houses |
| Features | Evaportative cooling, High quality plastic material, Mist spray |
| Estimated delivery (working days) | 3 to 7 days |
| Capacity | Four-way fogger, One way fogger |
| Up to Date | UTD |
Yuldozyme 1kg: Grower Premix Feed
Rated 0 out of 5
0 out of 5
| Weight | 1000 g |
|---|---|
| Class | Grower feeds |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | New |
| Item Type | growers premix |
| Packaging | 25kg bag |
| Suitable For | Growing birds (growers) |
| Up to Date | UTD |
Large White Pigs
Rated 0 out of 5
₦70,000.00 – ₦220,000.00Price range: ₦70,000.00 through ₦220,000.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
0 out of 5
| Weight | 14000 g |
|---|---|
| Item Type | Female, Male |
| Estimated delivery (working days) | Within 10 to 14 days |
| Item Condition | Healthy and disease-free |
| Suitable For | Pig Production |
| Age | Weaners ( 6-8 weeks), Growers (3 -4 months), Mature ( 5 months and above) |
Load more products
Loading...










