Showing 157–168 of 1188 resultsSorted by price: low to high
Search products
Price filter
Sort by
Filter by Age
Filter by Brand
Filter by Power
Shop
Grape Seedlings | Sweet | Shaddock
Rated 0 out of 5
| Weight | 200 g |
|---|---|
| Item Type | shaddock grape seedling, sweet grape seedling |
| Class | Plant seedling |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | Fresh |
| Suitable For | grape production |
Mango Seedling (Tommy Atkins)
Rated 0 out of 5
| Weight | 200 g |
|---|---|
| Item Type | edward mango seedlings, julie mango seedlings, kent mango seedlings, ogbomosho mango seedlings, palmer mango seedlings, tommy atkins mango seedlings |
| Class | Plant seedling |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | Fresh |
| Suitable For | Mango production |
Chick Brooder Guard | 100 – 200 Capacity
Rated 0 out of 5
4 out of 5
| Weight | 3000 g |
|---|---|
| Class | Brooding equipment |
| Capacity | 1000 chicks capacity |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | New |
| Item Type | chick guard |
| Suitable For | security for the brooding of young birds (1-10 days) |
| Up to Date | UTD |
Albenor (Anthelminthic | 100mL | 1L)
Rated 0 out of 5
4.67 out of 5
| Weight | 1000 g |
|---|---|
| Class | Anthelminthics |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Packaging | 1 litre, 100ml bottles |
| Item Condition | New, portable and safe |
| Suitable For | Controlling intestinal worms infestation |
| Payment Term | Full Payment |
Tylonor 20 (Antibacterial Drug)
Rated 0 out of 5
4.67 out of 5
| Weight | 200 g |
|---|---|
| Class | Antibacterial agent |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Packaging | Bottles |
| Item Condition | New, portable and safe |
| Suitable For | For the treatment of bacterial diseases caused by Gram-positive and Gram-negative bacteria |
| Payment Term | Full Payment |
| Up to Date | UTD |
Automatic Feed Trolley |3H/P Motor Engine
Rated 0 out of 5
4 out of 5
| Weight | 100000 g |
|---|---|
| Battery | 48v |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | Durable and sturdy |
| Up to Date | UTD |
Sweet Orange Seedlings + Tangelo Seedlings (10% Discount | Category Week Offer)
Rated 0 out of 5
| Weight | 750 g |
|---|---|
| Class | Plant seedling |
| Presentation | Seedlings in polythene bags |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
Magnesium Sulphate (Doris Brand | 25kg |50kg)
Rated 0 out of 5
4.36 out of 5
| Weight | 50000 g |
|---|---|
| Class | Agricultural fertilizer |
| Packaging | 25kg bag, 50kg bag |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | New |
| Suitable For | crops and soils |
CBPP Vaccine (100 Doses Per Vial)
Rated 4.00 out of 5
4 out of 5
| Weight | 3000 g |
|---|---|
| Class | Vaccines |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Minimum Order | 1 pack/can |
| Suitable For | For prevention of Cattle pneumonia |
| Payment Term | Full Payment |
| Packaging | 1 pack conatining 20 vials, 1 vial |
Chain Link Mesh (Galvanized Material)
Rated 0 out of 5
4.67 out of 5
| Weight | 50000 g |
|---|---|
| Class | Agricultural equipment |
| Country of Origin | India |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | New |
1056 Eggs Capacity Incubators (Electric Powered-500W)
Rated 0 out of 5
0 out of 5
| Weight | 350000 g |
|---|---|
| Dimensions | 169 × 97 × 98 cm |
| Capacity | 1056 Eggs |
| Suitable For | Hatching poultry eggs |
| Item Condition | Imported, New, New, portable and safe |
| Features | Electrical heating systems | Calibrating temperature sensor reading | Heating element | Humidity alarm | Temperature alarm | |
| Additional information | Instructional manual available |
| Digital LED display | Available with user friendly control panel |
| Power | 500W |
| Minimum Order | 1 unit |
| Up to Date | UTD |
Watermelon Kaolack 100g | Treated Seed
Rated 0 out of 5
₦15,000.00
| Weight | 500 g |
|---|---|
| Class | Treated seeds |
| Packaging | 500g tin |
| Item Condition | Safe, enclosed, fresh |
| Features | Sowing: 350-400g per hectare, fruit weight is 5 to 6kg |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Payment Term | Full Payment |
Load more products
Loading...










