Showing 181–192 of 1187 resultsSorted by price: high to low
Search products
Price filter
Sort by
Filter by Age
Filter by Brand
Filter by Power
Shop
“Nera Black Hens – High-Performing Dual-Purpose Black Pullets” has been added to your cart. View cart
Irrigation Rain Gun (Py 40 | Py 50)
Rated 0 out of 5
₦115,000.00 – ₦130,000.00Price range: ₦115,000.00 through ₦130,000.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
4.6 out of 5
| Weight | 3000 g |
|---|---|
| Class | Agricultural equipment |
| Item Condition | New, portable and safe |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Spray Diameter | Py 40, Py 50 |
| Up to Date | UTD |
Offer: 5 Daewy cucumber Seeds (500 Seeds) + 4 Nursery SeedTrays(105 holes)
Rated 0 out of 5
₦125,000.00
Nera Black Hens – High-Performing Dual-Purpose Black Pullets
Rated 0 out of 5
₦125,000.00
4.33 out of 5
Mantis Tiller (Power Cultivator | Gas/Oil) – Chinese Model
Rated 0 out of 5
4.88 out of 5
| Weight | 12000 g |
|---|---|
| Country of Origin | China |
| Item Condition | Durable and sturdy, New |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Fulfilled By Afrimash | FBA |
Feed Pelletizer (Size 32/42/52)
Rated 0 out of 5
₦125,000.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
4.6 out of 5
| Weight | 5000 g |
|---|---|
| Class | Dry Pelleting Machine |
| Item Condition | Imported, New |
| Estimated delivery (working days) | in 1-2 weeks |
| Power control | Manual, requires petrol/electric motors for functionality. |
| Suitable For | Pelletizing animal feeds |
| Variety | Size 32, Size 42, Size 52 |
| Up to Date | UTD |
Commercial Rabbits (Pure Breed Chinchillas | 3 Females + 2 Males)
Rated 0 out of 5
₦45,000.00 – ₦125,000.00Price range: ₦45,000.00 through ₦125,000.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
4 out of 5
| Age | Growers (8 weeks to 20 weeks), Mature (20 weeks and above), Weaners (4 weeks to 8 weeks) |
|---|---|
| Item Type | Commercial rabbits |
| Item Condition | Live |
| Suitable For | Breeding, Fur production, Pets, White meat |
| Packaging | Feed for transport duration included, Well ventilated cardboard boxes |
| Minimum Order | 1 colony (5 rabbits) |
| Country of Origin | Bred in Nigeria from exotic parent stock |
Terratiga Layer Starter Feed | 50Kg
Rated 0 out of 5
0 out of 5
| Weight | 50000 g |
|---|---|
| Class | Layer Starter Feed |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | Fresh, Moisture free |
| Up to Date | UTD |
Offer: Buy 2 Dwarf tenera oil palm sprout seed(pack of 500)+1 pack of nursery bag
Rated 0 out of 5
₦120,000.00
L-Lysine Sulphate – Feed Additive (25kg)
Rated 0 out of 5
₦115,700.00
| Weight | 25000 g |
|---|---|
| Item Type | Amino acid based feed additive, L-Lysine |
| Item Condition | Imported, New |
| Suitable For | Growing pigs, Inclusion in livestock feed, Poultry |
| Minimum Order | 1 bag (25kg) |
| Payment Term | Full Payment |
| Packaging | Multi-ply paper bags with inner wrapping |
| Country of Origin | Jilin, China |
L-Lysine Sulphate – Feed Additive (25kg)
Rated 0 out of 5
₦115,700.00
| Weight | 25000 g |
|---|---|
| Item Type | Amino acid based feed additive, L-Lysine |
| Item Condition | Imported, New |
| Suitable For | Growing pigs, Inclusion in livestock feed, Poultry |
| Minimum Order | 1 bag (25kg) |
| Payment Term | Full Payment |
| Packaging | Multi-ply paper bags with inner wrapping |
| Country of Origin | Jilin, China |
Load more products
Loading...










