Showing 361–372 of 1187 resultsSorted by popularity
Search products
Price filter
Sort by
Filter by Age
Filter by Brand
Filter by Power
Shop
“Ajila Broilers (Abor Acre Plus)” has been added to your cart. View cart
Fowlpox Vaccine (Large Dose Vial | 500 | 1000) + Transport Flask
Rated 0 out of 5
₦3,100.00 – ₦8,950.00Price range: ₦3,100.00 through ₦8,950.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
0 out of 5
| Weight | 100 g |
|---|---|
| Class | Vaccines |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Features | Comes with diluent |
| Minimum Order | 1 pack, there are 10 vials in a pack |
| Suitable For | Prevention of the wet and dry forms of fowl pox in all poultry birds |
| Dose Per Vial | 200-Dose, 500-Dose, 1000-Dose |
Beginners Guide To Broiler Farming (184 Pages) – E-Book
Rated 5.00 out of 5
4.88 out of 5
NUFOBACTER Liquid (Antibiofilm, Acidifier, Drinking Line Cleanser, Growth Promoter | 1L | 5L)
Rated 0 out of 5
₦14,500.00 – ₦67,000.00Price range: ₦14,500.00 through ₦67,000.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
5 out of 5
| Weight | 5000 g |
|---|---|
| Item Condition | New |
| Size | 1 litre, 5 litres |
| Estimated delivery (working days) | 3 to 7 days |
Fistresvits (Multivitamins | 1L | 2L | 4L)
Rated 0 out of 5
₦3,500.00 – ₦9,550.00Price range: ₦3,500.00 through ₦9,550.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
4 out of 5
| Weight | 1000 g |
|---|---|
| Class | Multivitamins |
| NAFDAC Reg. Number | A10-0698 |
Promin (Probiotics | Growth Promoter | 1L | 4L)
Rated 5.00 out of 5
4.67 out of 5
| Weight | 1000 g |
|---|---|
| Class | Probiotics, growth promoters |
| Suitable For | Performance enhancement |
| Packaging | 1 liter bottle, 4 litres bottle |
Automatic Poultry Beak Trimming Machine with Counter – Debeaker
Rated 0 out of 5
4.88 out of 5
Mekong F1 Sweet Pepper Seeds (5g)
Rated 0 out of 5
₦24,000.00
5 out of 5
| Weight | 5 g |
|---|---|
| Class | Treated seeds |
| Colour | Green |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | New, portable and safe |
| Up to Date | UTD |
BIO-MIX Broiler Starter Premix
Rated 0 out of 5
₦4,150.00 – ₦39,500.00Price range: ₦4,150.00 through ₦39,500.00
| Weight | N/A |
|---|---|
| Item Type | Poultry premix for broilers (broiler starter) |
| Suitable For | Inclusion in broiler feed (broiler starter feed) |
| Presentation | 2.5kg, 25kg |
| Payment Term | Full Payment |
| Country of Origin | Nigeria |
Load more products
Loading...










