Showing 385–396 of 1188 resultsSorted by popularity
Search products
Price filter
Sort by
Filter by Age
Filter by Brand
Filter by Power
Shop
“Sweet Pepper Nirmada F1 (Yellow Pepper)” has been added to your cart. View cart
Dicox 2.5% (Centre Brand | Anticoccidial | 100ml | 1 Liter)
Rated 0 out of 5
₦5,250.00 – ₦38,500.00Price range: ₦5,250.00 through ₦38,500.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
| Weight | 1000 g |
|---|---|
| Size | 100ml, 1L |
| Class | Veterinary drug |
| Payment Term | Full Payment |
| Item Condition | safe to use |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
Hendrix Broiler finisher (Essential | 25kg)
Rated 3.00 out of 5
₦23,756.25
| Weight | 25000 g |
|---|---|
| Concentrate Type | Broiler Concentrate Finisher |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | Purely organic, Maggot and Sand-Free, Nutritional content intact |
| Size | 50kg |
Turbo Feeders (For Poultry) |4kg
Rated 0 out of 5
| Weight | 200 g |
|---|---|
| Item Condition | New |
| Suitable For | Floor reared poultry (broilers, growers, layers, turkeys etc) |
| Payment Term | Full Payment |
| Class | Poultry equipment |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Up to Date | UTD |
Grape Seedlings | Sweet | Shaddock
Rated 0 out of 5
| Weight | 200 g |
|---|---|
| Item Type | shaddock grape seedling, sweet grape seedling |
| Class | Plant seedling |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | Fresh |
| Suitable For | grape production |
Rabbit Nipple Drinker (100)
Rated 0 out of 5
₦32,500.00
4.88 out of 5
| Weight | 1300 g |
|---|---|
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Fulfilled By Afrimash | FBA |
Sweet Pepper Nirmada F1 (Yellow Pepper)
Rated 0 out of 5
₦25,000.00
4.88 out of 5
| Weight | 10 g |
|---|---|
| Class | vegetables |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | Fresh, Moisture free |
| Size | 10g |
| Fulfilled By Afrimash | FBA |
Atrazine Powder (Selective/Systemic Herbicide | 80% WP ) -1kg
Rated 0 out of 5
₦13,000.00
0 out of 5
| Weight | 1000 g |
|---|---|
| Item Type | Systemic Herbicide |
| Size | 1kg bag |
| Minimum Order | 5 sachets |
| Estimated delivery (working days) | in 1 to 3 Days |
| Up to Date | UTD |
Monensin + Vitamin E – Feed Grade Anticoccidial Premix for Poultry
Rated 5.00 out of 5
₦14,000.00 – ₦298,750.00Price range: ₦14,000.00 through ₦298,750.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
5 out of 5
GALVANIZED POULTRY FEEDERS
Rated 0 out of 5
0 out of 5
Load more products
Loading...










