Showing 481–492 of 1187 resultsSorted by latest
Search products
Price filter
Sort by
Filter by Age
Filter by Brand
Filter by Power
Shop
“Offer: Tarpaulins – 20ft x 20ft x 4ft + Free 1000 pieces of fingerlings” has been added to your cart. View cart
Burdizzo Castrator (For Large Animals)
Rated 0 out of 5
₦81,435.00
0 out of 5
| Weight | 800 g |
|---|---|
| Colour | Silver |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | New, portable and safe |
| Up to Date | UTD |
Electric Lighting Brooder with Thermostat
Rated 0 out of 5
₦98,050.00
4 out of 5
| Weight | 3000 g |
|---|---|
| Item Type | Electric Brooder |
| Item Condition | Durable and sturdy, New |
| Suitable For | Providing artificial heat source/brooding for growing chicks |
| Up to Date | UTD |
Offer: Tarpaulins – 20ft x 20ft x 4ft + Free 1000 pieces of fingerlings
Rated 0 out of 5
₦541,000.00
4.88 out of 5
| Weight | 10000 g |
|---|---|
| Class | Agricultural equipment |
| Item Condition | Durable and sturdy, New |
Platform Scale – 3 to 5 tonne Capacity
Rated 0 out of 5
0 out of 5
| Weight | 75000 g |
|---|---|
| Dimensions | 101 × 101 cm |
| Colour | Black, Blue, Gray |
| Digital LED display | Easy viewing on indicator | wide 180° viewing angle. |
| Item Type | Floor weighing scale |
| Suitable For | Industries, farms, retail stores etc |
| Features | Durable heavy duty steel structure, Rust proof coating, Sleek design, Wide platform for weighing large packages |
| Item Condition | Imported, New |
| Capacity | 3tonnes walk-in scale, 5tonnes walk-in scale |
| Up to Date | UTD |
F1 Goliath Seeds (Technisem Brand | Green Pepper 5g| 50grams)
Rated 0 out of 5
5 out of 5
| Weight | 50 g |
|---|---|
| Payment Term | Full Payment |
| Class | Seeds |
| Item Condition | Healthy and disease-free |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| size | 50g |
Ring Die for Feed Pelleting Machine (2mm | 3mm | 4mm | 9mm)
Rated 0 out of 5
₦16,000.00
4.6 out of 5
| Weight | 5000 g |
|---|---|
| Class | Pelletizing machine |
| Suitable For | Producing animal feed pellets |
| Item Condition | Durable and sturdy, Imported |
| Item Type | 3mm, 6mm, 8mm |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Size | 2mm, 3mm, 4mm, 9mm |
Pelletizing Machine
Rated 0 out of 5
₦1,250,000.00 – ₦4,570,000.00Price range: ₦1,250,000.00 through ₦4,570,000.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
0 out of 5
| Weight | 100000 g |
|---|---|
| Class | Agricultural equipment |
| Item Condition | Durable and sturdy, New |
| Up to Date | UTD |
| Capacity | 150-200kg/h, 200-300kg/h, 400-500kg/h, 800-1000kg/h |
Disc Mill Crusher | 500 kg/hr.
Rated 0 out of 5
₦580,000.00
| Weight | 200000 g |
|---|---|
| Class | Agricultural equipment |
Storage Cold Room (30, 40, 50, and 70 Tons)
Rated 0 out of 5
| Weight | 750000 g |
|---|---|
| Dimensions | N/A |
| Item Type | |
| Capacity | |
| Item Condition | Durable and sturdy |
| Suitable For | |
| Engine Capacity | 12.5 hp, 15 hp, 20 hp |
| Generator Capacity | 30 kVA, 40 kVA, 55 kVA |
Blast Freezers (700 kg | 1000 kg | 1500 kg)
Rated 0 out of 5
₦11,155,000.00 – ₦27,715,000.00Price range: ₦11,155,000.00 through ₦27,715,000.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
| Weight | N/A |
|---|---|
| Dimensions | N/A |
| Item Type | |
| Capacity | 1000kg |
| Item Condition | Durable and sturdy |
| Suitable For | |
| Power Rating | 15 hp, 40kVA, 20 hp, 50kVA, 30 hp, 80kVA |
Maize Thresher | 1200kg/hr
Rated 0 out of 5
₦625,000.00
0 out of 5
| Weight | 32500 g |
|---|---|
| Dimensions | 110 × 27 × 70 cm |
| Class | Agricultural equipment |
| Item Condition | Durable and sturdy, New |
| Power | 0.8kw (1hp) |
| Voltage | 220V |
| Country of Origin | China |
Load more products
Loading...










