Showing 49–60 of 1188 resultsSorted by average rating
Search products
Price filter
Sort by
Filter by Age
Filter by Brand
Filter by Power
Shop
“Vaccination Program-The Complete Guide For Different Breeds of Poultry (E-Book)” has been added to your cart. View cart
Regular Drinkers For Chicks (4 and 10 Liters) –
Rated 4.67 out of 5
4.6 out of 5
| Weight | 750 g |
|---|---|
| Colour | Drinker drum: White. Drinker tray: Red, Single, double and multiple colours all available |
| Item Condition | New |
| Suitable For | Poultry |
| Size | 10 Litres, 4 Litres, 6 units of 4 litres |
AMO Noilers (Commercial Dual-Purpose Day Old Chicks)
Rated 4.60 out of 5
₦62,000.00
4.48 out of 5
| Class | Day Old Noiler Chicks |
|---|---|
| Fulfilled By Afrimash | FBA |
Poultry Plucker Fingers (High Quality Rubber Material)
Rated 4.50 out of 5
4.88 out of 5
| Weight | 75 g |
|---|---|
| Class | Poultry equipment |
| Up to Date | UTD |
High Pressure Washer (Hot/Cold Water Cleaner)
Rated 4.50 out of 5
4.67 out of 5
| Weight | 15000 g |
|---|---|
| Class | Pressure Washer |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | Durable and sturdy, Imported |
| Power control | Motor: 1.7Hp, 1.3kw. Flow rate range: 360-900lit/hr |
| Features | 1800 watts, 2000 watts |
Vaccination Program-The Complete Guide For Different Breeds of Poultry (E-Book)
Rated 4.50 out of 5
4 out of 5
Intensive Aquaculture (Fish Farmers’ Practical Guide), Sept 2024 edition
Rated 4.50 out of 5
₦14,400.00
4.82 out of 5
| Class | Book |
|---|---|
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | New |
| Fulfilled By Afrimash | FBA |
Aquafeed Production, Economics; Health Impact on Fish Management (2020 Edition)
Rated 4.50 out of 5
₦12,000.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
4.82 out of 5
Farm Support Broilers (Commercial Day-Old Arbor Acres Plus)
Rated 4.45 out of 5
₦52,000.00
4.48 out of 5
| Weight | 1500 g |
|---|---|
| Presentation | Carton of 50 chicks |
| Class | Day-old broilers |
| Estimated delivery (working days) | 5-10 working days |
| Payment Term | Full Payment |
| Country of Origin | Nigeria |
Zartech Broilers (Cobb 500)
Rated 4.44 out of 5
₦27,000.00 – ₦54,000.00Price range: ₦27,000.00 through ₦54,000.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
4.33 out of 5
| Species | Poultry (Broilers) |
|---|---|
| Payment Term | Full Payment |
| Fulfilled By Afrimash | FBA |
| Size | Half Carton, One Carton |
Day Old Broilers (CASCADA Arbor Acres Broiler)
Rated 4.40 out of 5
₦88,000.00
4.43 out of 5
| Item Condition | Live |
|---|---|
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Fulfilled By Afrimash | FBA |
| Up to Date | UTD |
Load more products
Loading...










