Showing 625–636 of 1197 resultsSorted by latest
Search products
Price filter
Sort by
Filter by Age
Filter by Brand
Filter by Power
Shop
“Turkey Starter Feed ( 25kg Bags)” has been added to your cart. View cart
WH-A08 Portable Electronic Scale (LCD | Max 50kg | With Hanging Hook/Backlight)
Rated 0 out of 5
0 out of 5
| Weight | 750 g |
|---|---|
| Capacity | 50kg |
| Class | electronic scale |
| Colour | Black |
| Digital LED display | big LCD with backlight |
| Battery | AA batteries |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | New, portable and safe |
| Item Type | digital hanging scale |
| Suitable For | Grading, Weighing |
| Up to Date | UTD |
Yammfy Day-Old Cockerel Chicks
Rated 5.00 out of 5
| Presentation | Carton of 50 chicks |
|---|---|
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Class | Poultry birds |
| Up to Date | UTD |
| Fulfilled By Afrimash | FBA |
Yammfy Commercial Day-Old Pullets
Rated 5.00 out of 5
₦72,500.00
4.88 out of 5
| Species | Poultry |
|---|---|
| Fulfilled By Afrimash | FBA |
Day Old Yammfy Broilers (Commercial Arbor Acres)
Rated 5.00 out of 5
₦60,000.00
4.33 out of 5
| Presentation | Carton of 50 chicks |
|---|---|
| Class | Day Old Chicks |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | Healthy and disease-free |
| Fulfilled By Afrimash | FBA |
| Up to Date | UTD |
Terratiga Layer Developer Feed | 50Kg
Rated 0 out of 5
| Weight | 50000 g |
|---|---|
| Class | Layer developer feed |
| Suitable For | layers |
| Packaging | 50kg bag |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | Fresh, Moisture free |
| Up to Date | UTD |
Terratiga Layer Grower Feed | 50Kg
Rated 0 out of 5
0 out of 5
| Weight | 50000 g |
|---|---|
| Class | Layer Grower Feed |
| Suitable For | layers |
| Packaging | 50kg bag |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | Fresh, Moisture free |
| Up to Date | UTD |
Terratiga Layer Starter Feed | 50Kg
Rated 0 out of 5
0 out of 5
| Weight | 50000 g |
|---|---|
| Class | Layer Starter Feed |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | Fresh, Moisture free |
| Up to Date | UTD |
Injectable Multivitamin (Centre | 50mL | 100mL)
Rated 0 out of 5
₦1,200.00 – ₦3,050.00Price range: ₦1,200.00 through ₦3,050.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
| Weight | 100 g |
|---|---|
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | New |
Turkey Starter Feed ( 25kg Bags)
Rated 0 out of 5
₦26,800.00
0 out of 5
| Weight | 25000 g |
|---|---|
| Class | Turkey starter feed |
| Packaging | 25kg bags |
| Suitable For | Turkey Poults (0-3 weeks) |
| Features | Mashed feeds |
| Estimated delivery (working days) | in 1-2 weeks |
| Up to Date | UTD |
Ivermec Injectable 1% (10mL | 50mL | 100mL | 500mL)
Rated 0 out of 5
₦2,500.00 – ₦4,500.00Price range: ₦2,500.00 through ₦4,500.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
| Weight | 500 g |
|---|---|
| Class | Injectable dewormer |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | New, portable and safe |
| Suitable For | Prevention and treatment of external and internal parasites in poultry, sheep and goats |
| Payment Term | Full Payment |
Farm Visit | Offline Technical Support Plan (Southeast Only)
Rated 0 out of 5
₦50,000.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
| Estimated delivery (working days) | in 1 to 3 Days |
|---|
Dicox 2.5% (Centre Brand | Anticoccidial | 100ml | 1 Liter)
Rated 0 out of 5
₦5,250.00 – ₦38,500.00Price range: ₦5,250.00 through ₦38,500.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
| Weight | 1000 g |
|---|---|
| Size | 100ml, 1L |
| Class | Veterinary drug |
| Payment Term | Full Payment |
| Item Condition | safe to use |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
Load more products
Loading...










