Showing 637–648 of 1187 resultsSorted by latest
Search products
Price filter
Sort by
Filter by Age
Filter by Brand
Filter by Power
Shop
“Watermelon Kaolack 100g | Treated Seed” has been added to your cart. View cart
Poultry Management For First-Timers (E-Book)
Rated 5.00 out of 5
4.88 out of 5
Hendrix Broiler Starter (Essential | 25kg)
Rated 0 out of 5
₦24,675.00
| Weight | 25000 g |
|---|---|
| Concentrate Type | Broiler Concentrate Starter |
| Item Type | Feed concentrates |
| Suitable For | Inclusion in broiler feed (formulation) |
| Packaging | 50kg bag |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | Purely organic, Maggot and Sand-Free, Nutritional content intact |
| Size | 50kg |
Hendrix Broiler finisher (Essential | 25kg)
Rated 3.00 out of 5
₦23,756.25
| Weight | 25000 g |
|---|---|
| Concentrate Type | Broiler Concentrate Finisher |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | Purely organic, Maggot and Sand-Free, Nutritional content intact |
| Size | 50kg |
Agribusiness | Opportunities Every Business Oriented African Should Look Into (Book)
Rated 0 out of 5
₦2,400.00 – ₦4,000.00Price range: ₦2,400.00 through ₦4,000.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
| Weight | 300 g |
|---|---|
| Item Type | e-book, Paper back |
| Class | Books |
| Estimated delivery (working days) | in 1-2 weeks |
| Item Condition | New |
| Suitable For | Business oriented individuals |
| Fulfilled By Afrimash | FBA |
Top Feed | Chick Mash | 25kg Bag
Rated 0 out of 5
₦21,780.00
0 out of 5
| Weight | 25000 g |
|---|---|
| Class | Chick feed |
| Suitable For | Poultry chicks |
| Packaging | 25kg bags |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | New |
| Up to Date | UTD |
Watermelon Kaolack 100g | Treated Seed
Rated 0 out of 5
₦15,000.00
| Weight | 500 g |
|---|---|
| Class | Treated seeds |
| Packaging | 500g tin |
| Item Condition | Safe, enclosed, fresh |
| Features | Sowing: 350-400g per hectare, fruit weight is 5 to 6kg |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Payment Term | Full Payment |
Technisem Djamba Eggplant Seeds – 50g
Rated 0 out of 5
₦42,000.00
| Weight | 50 g |
|---|---|
| Class | Treated seeds |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | New |
| Item Type | Seed |
| Packaging | 50g tin, 5g Sachet |
Gorontula Fruits (Pack)
Rated 0 out of 5
₦7,000.00 – ₦18,750.00Price range: ₦7,000.00 through ₦18,750.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
4.88 out of 5
| Weight | 1000 g |
|---|---|
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | Fresh, Moisture free |
| Payment Term | Full Payment |
| Up to Date | UTD |
| Item Type | Maxi Pack (100 Pcs), Midi Pack ( 50 Pcs), Mini Pack (15 Pcs) |
Gorontula Syrup (100mL | 200mL | 500mL | 1000L)
Rated 0 out of 5
₦7,000.00 – ₦27,000.00Price range: ₦7,000.00 through ₦27,000.00
| Weight | 500 g |
|---|---|
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | Purely organic, Maggot and Sand-Free, Nutritional content intact |
| Size | 100ml, 1L, 200ml, 500ml |
| Payment Term | Full Payment |
| Up to Date | UTD |
Tomato Mona F1 50g
Rated 0 out of 5
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
| Weight | 50 g |
|---|---|
| Class | Seeds |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | New |
| Item Type | tomato treated seed |
| Packaging | 50g tin, 5gram tin |
1056 Eggs Capacity Incubators (Electric Powered-500W)
Rated 0 out of 5
0 out of 5
| Weight | 350000 g |
|---|---|
| Dimensions | 169 × 97 × 98 cm |
| Capacity | 1056 Eggs |
| Suitable For | Hatching poultry eggs |
| Item Condition | Imported, New, New, portable and safe |
| Features | Electrical heating systems | Calibrating temperature sensor reading | Heating element | Humidity alarm | Temperature alarm | |
| Additional information | Instructional manual available |
| Digital LED display | Available with user friendly control panel |
| Power | 500W |
| Minimum Order | 1 unit |
| Up to Date | UTD |
Turbo Feeders (For Poultry) |4kg
Rated 0 out of 5
| Weight | 200 g |
|---|---|
| Item Condition | New |
| Suitable For | Floor reared poultry (broilers, growers, layers, turkeys etc) |
| Payment Term | Full Payment |
| Class | Poultry equipment |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Up to Date | UTD |
Load more products
Loading...










