Showing 661–672 of 1184 resultsSorted by latest
Search products
Price filter
Sort by
Filter by Age
Filter by Brand
Filter by Power
Shop
Imported Defeathering Machine (Electric-Powered |Small | Medium |Big)
Rated 0 out of 5
₦405,000.00 – ₦525,215.50Price range: ₦405,000.00 through ₦525,215.50
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
0 out of 5
| Weight | 40000 g |
|---|---|
| Class | Poultry equipment |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Payment Term | Full Payment |
| Item Condition | Imported, New |
| Up to Date | UTD |
| Size | Big, Medium, Small |
Metal Seed Planter – Chinese Model
Rated 0 out of 5
₦75,000.00
4.88 out of 5
| Weight | 20000 g |
|---|---|
| Item Condition | New, portable and safe |
| Presentation | Packaged in paper boxes |
| Country of Origin | China |
| Estimated delivery (working days) | 3 to 7 days |
| Up to Date | UTD |
Soursop Seedling
Rated 0 out of 5
₦1,999.99
0 out of 5
| Weight | 1000 g |
|---|---|
| Age | 2-6 months |
| Class | Potted Nursery Seedlings |
| Country of Origin | Nigeria |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Type | Seedling |
| Up to Date | UTD |
Gasoline Power Tiller (For Soil Tilling | 7.5hp, 9hp, 13hp and 17hp)
Rated 0 out of 5
₦640,000.00 – ₦855,000.00Price range: ₦640,000.00 through ₦855,000.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
0 out of 5
| Weight | 60000 g |
|---|---|
| Class | Agricultural equipment |
| Item Condition | Durable and sturdy, New |
| Estimated delivery (working days) | Within 10 to 14 days |
| Item Type | Agricultural equipment |
| Power Rating | 7hp, 13hp, 9hp, 17hp |
| Suitable For | tilling |
| Up to Date | UTD |
Automatic Feed Trolley |3H/P Motor Engine
Rated 0 out of 5
4 out of 5
| Weight | 100000 g |
|---|---|
| Battery | 48v |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | Durable and sturdy |
| Up to Date | UTD |
HTC Digital Thermometer and Hygrometer (HTC 2)
Rated 5.00 out of 5
4.88 out of 5
| Weight | 100 g |
|---|---|
| Class | Equipment |
| Country of Origin | China |
| Digital LED display | Available with user friendly control panel |
| Battery | AA batteries |
| Estimated delivery (working days) | 3 to 7 days |
| Item Condition | New, portable and safe |
| Payment Term | Full Payment |
| Model | HTC-1 |
| Up to Date | UTD |
Tylonor 20 (Antibacterial Drug)
Rated 0 out of 5
4.67 out of 5
| Weight | 200 g |
|---|---|
| Class | Antibacterial agent |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Packaging | Bottles |
| Item Condition | New, portable and safe |
| Suitable For | For the treatment of bacterial diseases caused by Gram-positive and Gram-negative bacteria |
| Payment Term | Full Payment |
| Up to Date | UTD |
Brown Salt Licks (Salt Blocks | 5kg)
Rated 4.00 out of 5
₦24,000.00
4.67 out of 5
| Weight | 10000 g |
|---|---|
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | safe to use |
| Payment Term | Full Payment |
| Up to Date | UTD |
Isochlor (Animal Care Brand | 20 Tablets | 100 Tablets)
Rated 0 out of 5
₦6,500.00 – ₦33,543.00Price range: ₦6,500.00 through ₦33,543.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
4.88 out of 5
| Weight | 50 g |
|---|---|
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | New, portable and safe |
| Suitable For | Reptile control |
| Payment Term | Full Payment |
| Class | Water sanitizer |
| Number of tablets | 20 Tablets, 100 Tablets |
| Up to Date | UTD |
Albenor (Anthelminthic | 100mL | 1L)
Rated 0 out of 5
4.67 out of 5
| Weight | 1000 g |
|---|---|
| Class | Anthelminthics |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Packaging | 1 litre, 100ml bottles |
| Item Condition | New, portable and safe |
| Suitable For | Controlling intestinal worms infestation |
| Payment Term | Full Payment |
Chick Brooder Guard | 100 – 200 Capacity
Rated 0 out of 5
4 out of 5
| Weight | 3000 g |
|---|---|
| Class | Brooding equipment |
| Capacity | 1000 chicks capacity |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | New |
| Item Type | chick guard |
| Suitable For | security for the brooding of young birds (1-10 days) |
| Up to Date | UTD |
India Poultry Gas Brooders – 1000 & 4000 Chicks Capacity
Rated 0 out of 5
₦105,000.00 – ₦300,000.00Price range: ₦105,000.00 through ₦300,000.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
4 out of 5
| Weight | 3000 g |
|---|---|
| Item Condition | Durable and sturdy, New |
| Payment Term | Full Payment |
| Estimated delivery (working days) | in less than 1 week |
| Capacity | 1000 birds, 4000 birds |
Load more products
Loading...










