Showing 673–684 of 1187 resultsSorted by latest
Search products
Price filter
Sort by
Filter by Age
Filter by Brand
Filter by Power
Shop
Albenor (Anthelminthic | 100mL | 1L)
Rated 0 out of 5
4.67 out of 5
| Weight | 1000 g |
|---|---|
| Class | Anthelminthics |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Packaging | 1 litre, 100ml bottles |
| Item Condition | New, portable and safe |
| Suitable For | Controlling intestinal worms infestation |
| Payment Term | Full Payment |
Chick Brooder Guard | 100 – 200 Capacity
Rated 0 out of 5
4 out of 5
| Weight | 3000 g |
|---|---|
| Class | Brooding equipment |
| Capacity | 1000 chicks capacity |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | New |
| Item Type | chick guard |
| Suitable For | security for the brooding of young birds (1-10 days) |
| Up to Date | UTD |
India Poultry Gas Brooders – 1000 & 4000 Chicks Capacity
Rated 0 out of 5
₦105,000.00 – ₦300,000.00Price range: ₦105,000.00 through ₦300,000.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
4 out of 5
| Weight | 3000 g |
|---|---|
| Item Condition | Durable and sturdy, New |
| Payment Term | Full Payment |
| Estimated delivery (working days) | in less than 1 week |
| Capacity | 1000 birds, 4000 birds |
Gas Brooder with Infrared Functions(1000 | 2000 Chicks Capacity)
Rated 3.00 out of 5
₦107,000.00 – ₦178,000.00Price range: ₦107,000.00 through ₦178,000.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
4.88 out of 5
| Weight | 13000 g |
|---|---|
| Item Condition | Durable and sturdy, New |
| Payment Term | Full Payment |
| Estimated delivery (working days) | in less than 1 week |
| Capacity | 1000 birds, 2000 birds |
| Up to Date | UTD |
Multifunction pH Tester | 0.01 Volume Precision
Rated 0 out of 5
₦37,500.00
4.88 out of 5
| Weight | 90 g |
|---|---|
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Features | display screen that is easy to read, It has a volume precision of 0.01 |
| Capacity | 0-10000uS/cm, 10.01-19.99ms, 20.1- 400mS/CM, 0-1000ppm, 1000ppm -10000ppm, 10.1-200.0ppt, 0.00~25.000%, 10.1-200.0ppt, 0.01-14.00pH, 0.1-60.OOC / 32.0-1400F |
| Item Condition | New |
| Item Type | Multifunction pH Tester |
| Suitable For | measuring pH, temperature, tds, ec, salinity |
| Up to Date | UTD |
Lemon Seedlings | Lisbon
Rated 0 out of 5
₦5,200.00
0 out of 5
| Weight | 300 g |
|---|---|
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | Fresh |
| Item Type | lisbon lemon seedling |
| Suitable For | lemon production |
| Up to Date | UTD |
Mango Seedling (Tommy Atkins)
Rated 0 out of 5
| Weight | 200 g |
|---|---|
| Item Type | edward mango seedlings, julie mango seedlings, kent mango seedlings, ogbomosho mango seedlings, palmer mango seedlings, tommy atkins mango seedlings |
| Class | Plant seedling |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | Fresh |
| Suitable For | Mango production |
Grape Seedlings | Sweet | Shaddock
Rated 0 out of 5
| Weight | 200 g |
|---|---|
| Item Type | shaddock grape seedling, sweet grape seedling |
| Class | Plant seedling |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | Fresh |
| Suitable For | grape production |
Palm Harvester/Cutter | Motorized Machine – Chinese Model
Rated 0 out of 5
0 out of 5
| Weight | 7000 g |
|---|---|
| Class | Agricultural equipment |
| Suitable For | oil palm harvesting |
| Features | gasoline engine, 2 cycles, single-cylinder, forced air-cooled |
| Item Condition | New, portable and safe |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Type | palm harvester/cutter with a shovel-like blade, palm harvester/cutter with sickle |
Electric Fogger With A Hanger (Sprinkler System)
Rated 0 out of 5
4 out of 5
| Weight | 4000 g |
|---|---|
| Item Type | electric fogger |
| Suitable For | Evaporative cooling of poultry pen houses |
| Features | Evaportative cooling, High quality plastic material, Mist spray |
| Estimated delivery (working days) | 3 to 7 days |
| Capacity | High Capacity Electric Fogger |
| Colour | Black, Blue, Red, Silver, White |
| Item Condition | New |
| Up to Date | UTD |
Z Force Fungicide | 50g | 1KG
Rated 0 out of 5
₦1,900.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
0 out of 5
Large White Pigs
Rated 0 out of 5
₦70,000.00 – ₦220,000.00Price range: ₦70,000.00 through ₦220,000.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
0 out of 5
| Weight | 14000 g |
|---|---|
| Item Type | Female, Male |
| Estimated delivery (working days) | Within 10 to 14 days |
| Item Condition | Healthy and disease-free |
| Suitable For | Pig Production |
| Age | Weaners ( 6-8 weeks), Growers (3 -4 months), Mature ( 5 months and above) |
Load more products
Loading...










