Showing 661–672 of 1187 resultsSorted by popularity
Search products
Price filter
Sort by
Filter by Age
Filter by Brand
Filter by Power
Shop
“Soybean Seeds (Premium Varieties | 5kg Bags)” has been added to your cart. View cart
Portable Disinfectant Fogger Machine (Clean Air Spray | KS900W | KS400W)
Rated 5.00 out of 5
4.78 out of 5
| Weight | 7500 g |
|---|---|
| Class | fogger machine |
| Item Condition | Imported, New, portable and safe |
| Features | Heat up time is 3 to 4 minutes, spray distance is 4 to 6 meters, fog oil capacity is 0.8 to 1 liters, mist output is 1000 to 2000cfm. |
| Suitable For | effective control infection and diseases on farms, workplaces, and households. |
DiCalcium Phosphate DCP ( 18%P | Feed Grade | 25kg)
Rated 0 out of 5
0 out of 5
| Weight | 50000 g |
|---|---|
| Item Type | Dicalcium phosphate |
| Item Condition | Imported, New |
| Suitable For | Growing pigs, Inclusion in livestock feed, Poultry |
| Payment Term | Full Payment |
| Packaging | 25kg bag |
| Up to Date | UTD |
Creep Feed (for Piglets | 25kg Feed | Terratiga)
Rated 0 out of 5
₦46,000.00
0 out of 5
| Weight | 25000 g |
|---|---|
| Class | Creep feed |
| Packaging | 25kg bags |
| Suitable For | Piglets |
| Up to Date | UTD |
High Pressure Washer (Hot/Cold Water Cleaner)
Rated 4.50 out of 5
4.67 out of 5
| Weight | 15000 g |
|---|---|
| Class | Pressure Washer |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | Durable and sturdy, Imported |
| Power control | Motor: 1.7Hp, 1.3kw. Flow rate range: 360-900lit/hr |
| Features | 1800 watts, 2000 watts |
Brazilian Cashew Seedlings (Jumbo | Medium Varieties)
Rated 0 out of 5
0 out of 5
| Weight | 750 g |
|---|---|
| Class | Plant seedling |
| Item Type | Jumbo Brazilian Cashew, Medium Brazilian Cashew |
| Estimated delivery (working days) | Available on pre-order | Nationwide shipping |
| Minimum Order | 1000 seedlings |
Iron Dextran (Iron-III Injectable Supplement for Livestock) 100ml
Rated 0 out of 5
4.67 out of 5
| Weight | 100 g |
|---|---|
| Item Type | Injectable, Iron dextran |
| Species | Livestock, Piglets |
| Suitable For | Intramuscular | Subcutaneous | Slow Intravenous Injection |
| Packaging | 100ml bottles, 100ml packed as 48 bottles in a box |
| Country of Origin | Kepro, Holland |
| Up to Date | UTD |
BIO-MIX Chicks (Poultry Premix)
Rated 0 out of 5
| Weight | N/A |
|---|---|
| Item Type | Premix for chicks feed |
| Suitable For | Inclusion in poultry chick feed |
| Payment Term | Full Payment |
| Country of Origin | Nigeria |
| Presentation | 2.5kg, 25kg |
Agrited Broiler Promo – Buy 10 Cartons & Get 1 Broiler Booster + 1 Anti-Stress FREE
Rated 0 out of 5
₦46,500.00 – ₦93,000.00Price range: ₦46,500.00 through ₦93,000.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Bonne Etoile (Senegal Fish Meal | 50kg)
Rated 0 out of 5
₦135,000.00
| Weight | 50000 g |
|---|---|
| Class | Fish feed |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | Safe |
| Payment Term | Full Payment |
Load more products
Loading...










