Showing 709–720 of 1185 resultsSorted by latest
Search products
Price filter
Sort by
Filter by Age
Filter by Brand
Filter by Power
Shop
“Rice Destoner (1 Tonne/Hr)” has been added to your cart. View cart
New Hope Layer Mash (Professional Layer Mash – 324
Rated 0 out of 5
₦17,938.50
0 out of 5
| Weight | 25000 g |
|---|---|
| Class | Layer feed |
| Presentation | Layer Mash |
| Suitable For | Layers (17-33 weeks) |
| Packaging | 25kg bags |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Features | High feed efficiency and return on investment |
| Item Condition | Purely organic, Maggot and Sand-Free, Nutritional content intact |
| Feed Line | Professional Layer Mash – 324 |
| Up to Date | UTD |
The Organic Garden – Green and Easy (Hardcopy Book)
Rated 0 out of 5
4.88 out of 5
| Weight | 10 g |
|---|---|
| Class | Book |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | New |
| Payment Term | Full Payment |
| Features | Features important topics on organic farming |
| Fulfilled By Afrimash | FBA |
Liver Vital Liquid | For Liver in Poultry Birds
Rated 0 out of 5
₦17,500.00 – ₦69,200.00Price range: ₦17,500.00 through ₦69,200.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
5 out of 5
| Weight | 1000 g |
|---|---|
| Country of Origin | Germany |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | New |
| Size | 1L, 5L |
| Item Type | Liver Supplement |
| Suitable For | Poultry |
Prema | Red Onion | 100g
Rated 0 out of 5
₦30,000.00
4.88 out of 5
| Weight | 500 g |
|---|---|
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | New |
| Fulfilled By Afrimash | FBA |
Pen Fogger | High Pressure | For Poultry| Pack of 50 Pcs
Rated 0 out of 5
₦150,000.00 – ₦237,500.00Price range: ₦150,000.00 through ₦237,500.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
4 out of 5
| Weight | 2000 g |
|---|---|
| Suitable For | Evaporative cooling of poultry pen houses |
| Features | Evaportative cooling, High quality plastic material, Mist spray |
| Estimated delivery (working days) | 3 to 7 days |
| Capacity | Four-way fogger, One way fogger |
| Up to Date | UTD |
PawPaw Seedlings | 1.5kg
Rated 0 out of 5
0 out of 5
| Weight | 1500 g |
|---|---|
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | Fresh |
| Item Type | Seedling |
| Suitable For | Planting |
| Up to Date | UTD |
Rice Destoner (1 Tonne/Hr)
Rated 0 out of 5
₦1,200,000.00
0 out of 5
| Weight | 120000 g |
|---|---|
| Packaging | Wooden boxes |
| Item Condition | Heavy duty, New, portable and safe |
| Item Type | destoner |
| Features | destoner, High productivity, Low noise |
| Capacity | 1 tonne / hr |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Class | Equipment |
| Up to Date | UTD |
Four-Way Fogger (High Pressure Poultry Sprinkler System | Pieces)
Rated 0 out of 5
₦2,300.00
4 out of 5
| Weight | 5000 g |
|---|---|
| Estimated delivery (working days) | 3 to 7 days |
| Payment Term | Full Payment |
| Up to Date | UTD |
Pig Nipple Drinker (5 Pieces)
Rated 5.00 out of 5
4.88 out of 5
| Weight | 1000 g |
|---|---|
| Suitable For | Pig drinking system |
| Item Condition | New, portable and safe |
| Minimum Order | 5 |
| Payment Term | Full Payment |
| Country of Origin | Vechta, Germany |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Fulfilled By Afrimash | FBA |
Kale Semi-Tailed Curled (WellGrow Seeds Brand | 0.3g)
Rated 0 out of 5
5 out of 5
| Weight | 25 g |
|---|---|
| Class | Treated seeds |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Payment Term | Full Payment |
| Packaging | Sachets |
| Minimum Order | 10 |
Hyla Rabbits (Commercial Breed | Weaners | Growers | Adults | 3 Females + 2 Males)
Rated 0 out of 5
4 out of 5
| Weight | 10000 g |
|---|---|
| Class | Live rabbits |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Country of Origin | Nigeria |
| Features | White coat, erect ears, hardy breed |
| Minimum Order | 1 colony (5 rabbits) |
| Payment Term | Full Payment |
Feed Pelletizer (Size 32/42/52)
Rated 0 out of 5
₦125,000.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
4.6 out of 5
| Weight | 5000 g |
|---|---|
| Class | Dry Pelleting Machine |
| Item Condition | Imported, New |
| Estimated delivery (working days) | in 1-2 weeks |
| Power control | Manual, requires petrol/electric motors for functionality. |
| Suitable For | Pelletizing animal feeds |
| Variety | Size 32, Size 42, Size 52 |
| Up to Date | UTD |
Load more products
Loading...










