Rice Destoner (1 Tonne/Hr)
₦1,200,000.00| Weight | 120000 g |
|---|---|
| Packaging | Wooden boxes |
| Item Condition | Heavy duty, New, portable and safe |
| Item Type | destoner |
| Features | destoner, High productivity, Low noise |
| Capacity | 1 tonne / hr |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Class | Equipment |
| Up to Date | UTD |
Brush Cutter – Back pack
₦205,000.00| Weight | 15000 g |
|---|---|
| Capacity | 2 Stroke, 4 Stroke |
| Class | weeding equipment |
| Colour | Red |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | Durable and sturdy |
| Size | 15kg |
| Suitable For | effective weeding |
| Up to Date | UTD |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Hammer Mill Imported (500kg/Hr) | 4.5hp | Petrol Engine
₦730,000.00| Weight | 60000 g |
|---|---|
| Dimensions | 70 × 64 × 100 cm |
| Class | Outdoor equipment |
| Features | Durable heavy duty steel structure |
| Item Condition | 1Ton/hr, 2Ton/hr, Imported, Locally fabricated |
| Size | 60Kg |
| Item Type | Agricultural equipment |
| Suitable For | grinding items |
| Weight | 60kg |
| Estimated delivery (working days) | Within 10 to 14 days |
| Up to Date | UTD |











