Showing 1–12 of 97 resultsSorted by price: high to low
India Poultry Gas Brooders – 1000 & 4000 Chicks Capacity
Rated 0 out of 5
₦105,000.00 – ₦300,000.00Price range: ₦105,000.00 through ₦300,000.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
4 out of 5
| Weight | 3000 g |
|---|---|
| Item Condition | Durable and sturdy, New |
| Payment Term | Full Payment |
| Estimated delivery (working days) | in less than 1 week |
| Capacity | 1000 birds, 4000 birds |
Gas Brooder
Rated 0 out of 5
0 out of 5
Electric Fogger With A Hanger (Sprinkler System)
Rated 0 out of 5
4 out of 5
| Weight | 4000 g |
|---|---|
| Item Type | electric fogger |
| Suitable For | Evaporative cooling of poultry pen houses |
| Features | Evaportative cooling, High quality plastic material, Mist spray |
| Estimated delivery (working days) | 3 to 7 days |
| Capacity | High Capacity Electric Fogger |
| Colour | Red, Black, Blue, Silver, White |
| Item Condition | New |
| Up to Date | UTD |
Pen Fogger | High Pressure | For Poultry| Pack of 50 Pcs
Rated 0 out of 5
₦150,000.00 – ₦237,500.00Price range: ₦150,000.00 through ₦237,500.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
4 out of 5
| Weight | 2000 g |
|---|---|
| Suitable For | Evaporative cooling of poultry pen houses |
| Features | Evaportative cooling, High quality plastic material, Mist spray |
| Estimated delivery (working days) | 3 to 7 days |
| Capacity | Four-way fogger, One way fogger |
| Up to Date | UTD |
Electronic Platform Scale (150 kg Capacity | Camry Model)
Rated 5.00 out of 5
4.6 out of 5
| Weight | 17000 g |
|---|---|
| Dimensions | 61 × 45.5 cm |
| Colour | Black, Gray |
| Digital LED display | Easy viewing on indicator | wide 180° viewing angle. |
| Item Type | Platform weighing scale |
| Suitable For | Industries, farms, retail stores etc |
| Features | Sleek design | Wide platform for weighing large packages | Rust proof coating | Durable heavy duty steel structure |
| Item Condition | New, portable and safe |
| Up to Date | UTD |
Side Pack Brush Cutter (Various Brands | Gasoline Powered)
Rated 0 out of 5
₦145,750.00 – ₦179,250.00Price range: ₦145,750.00 through ₦179,250.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
0 out of 5
| Weight | 6000 g |
|---|---|
| Dimensions | 33 × 28 × 27 cm |
| Class | Agricultural equipment |
| Item Condition | Durable and sturdy, Imported |
| Capacity | 2 Stroke, 4 Stroke |
| Up to Date | UTD |
| Model | CG330 – 1.9hp, CG430 – 2.2hp, CG435 – 3.5hp |
DOC Drug Combo – Maxi
Rated 0 out of 5
₦170,000.00
4.88 out of 5
| Weight | 4500 g |
|---|---|
| Item Condition | New, Safe |
| Payment Term | Full Payment |
| Suitable For | Poultry production |
| Weight | 4500g |
| Fulfilled By Afrimash | FBA |
India Manual Debeaking Machine
Rated 0 out of 5
₦165,200.00
4 out of 5
| Weight | 10000 g |
|---|---|
| Class | Poultry equipment |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | New |
| Country of Origin | India |
| Weight | 10 kg |
Contra Fatty Liver (Feed Grade | 1kg | 25kg)
Rated 0 out of 5
₦13,500.00 – ₦148,995.99Price range: ₦13,500.00 through ₦148,995.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
5 out of 5
Feed Pelletizer (Size 32/42/52)
Rated 0 out of 5
₦125,000.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
4.6 out of 5
| Weight | 5000 g |
|---|---|
| Class | Dry Pelleting Machine |
| Item Condition | Imported, New |
| Estimated delivery (working days) | in 1-2 weeks |
| Power control | Manual, requires petrol/electric motors for functionality. |
| Suitable For | Pelletizing animal feeds |
| Variety | Size 32, Size 42, Size 52 |
| Up to Date | UTD |
L-Lysine Sulphate – Feed Additive (25kg)
Rated 0 out of 5
₦115,700.00
| Weight | 25000 g |
|---|---|
| Item Type | Amino acid based feed additive, L-Lysine |
| Item Condition | Imported, New |
| Suitable For | Growing pigs, Inclusion in livestock feed, Poultry |
| Minimum Order | 1 bag (25kg) |
| Payment Term | Full Payment |
| Packaging | Multi-ply paper bags with inner wrapping |
| Country of Origin | Jilin, China |
L-Lysine Sulphate – Feed Additive (25kg)
Rated 0 out of 5
₦115,700.00
| Weight | 25000 g |
|---|---|
| Item Type | Amino acid based feed additive, L-Lysine |
| Item Condition | Imported, New |
| Suitable For | Growing pigs, Inclusion in livestock feed, Poultry |
| Minimum Order | 1 bag (25kg) |
| Payment Term | Full Payment |
| Packaging | Multi-ply paper bags with inner wrapping |
| Country of Origin | Jilin, China |
Load more products
Loading...
e.g. day old chick carton size or a little bigger










