“HTC Digital Thermometer and Hygrometer (HTC 2)” has been added to your cart. View cart
Showing 1–12 of 27 resultsSorted by average rating
HTC Digital Thermometer and Hygrometer (HTC 2)
Rated 5.00 out of 5
4.88 out of 5
| Weight | 100 g |
|---|---|
| Class | Equipment |
| Country of Origin | China |
| Digital LED display | Available with user friendly control panel |
| Battery | AA batteries |
| Estimated delivery (working days) | 3 to 7 days |
| Item Condition | New, portable and safe |
| Payment Term | Full Payment |
| Model | HTC-1 |
| Up to Date | UTD |
Digital Hanging Scale | 150kg / 200kg / 300kg /400kg Capacity | Hook/Hanging Type)
Rated 5.00 out of 5
₦26,500.00 – ₦83,000.00Price range: ₦26,500.00 through ₦83,000.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
4.88 out of 5
| Weight | 2000 g |
|---|---|
| Battery | AA batteries |
| Item Condition | Imported, New, portable and safe |
| Model | OCS-S1 |
| Estimated delivery (working days) | 3 to 7 days |
| Country of Origin | China |
| Fulfilled By Afrimash | FBA |
| Capacity | 1000kg, 150kg, 200kg, 300kg, 400kg |
Diclacox Liquid (Anticoccidial Medication) – 1 Litre
Rated 0 out of 5
| Weight | 1000 g |
|---|---|
| Class | Anticoccidial liquid |
| Estimated delivery (working days) | 3 to 7 days |
| Capacity | 1 litre bottle |
| Suitable For | Control of coccidiosis in poultry |
| NAFDAC Reg. Number | B4-9182 |
| Country of Origin | Avico: Kingdom of Jordan |
| Fulfilled By Afrimash | FBA |
Diclacox Liquid (Anticoccidial Medication) – 1 Litre
Rated 0 out of 5
| Weight | 1000 g |
|---|---|
| Class | Anticoccidial liquid |
| Estimated delivery (working days) | 3 to 7 days |
| Capacity | 1 litre bottle |
| Suitable For | Control of coccidiosis in poultry |
| NAFDAC Reg. Number | B4-9182 |
| Country of Origin | Avico: Kingdom of Jordan |
| Fulfilled By Afrimash | FBA |
Diclacox Liquid (Anticoccidial Medication) – 1 Litre
Rated 0 out of 5
| Weight | 1000 g |
|---|---|
| Class | Anticoccidial liquid |
| Estimated delivery (working days) | 3 to 7 days |
| Capacity | 1 litre bottle |
| Suitable For | Control of coccidiosis in poultry |
| NAFDAC Reg. Number | B4-9182 |
| Country of Origin | Avico: Kingdom of Jordan |
| Fulfilled By Afrimash | FBA |
Diclacox Liquid (Anticoccidial Medication) – 1 Litre
Rated 0 out of 5
| Weight | 1000 g |
|---|---|
| Class | Anticoccidial liquid |
| Estimated delivery (working days) | 3 to 7 days |
| Capacity | 1 litre bottle |
| Suitable For | Control of coccidiosis in poultry |
| NAFDAC Reg. Number | B4-9182 |
| Country of Origin | Avico: Kingdom of Jordan |
| Fulfilled By Afrimash | FBA |
MS Dry Clear | 25 kg |10 kg | 1kg (Drying Powder)
Rated 0 out of 5
₦2,900.00 – ₦41,750.00Price range: ₦2,900.00 through ₦41,750.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
4.88 out of 5
| Weight | 10000 g |
|---|---|
| Country of Origin | Canada |
| Estimated delivery (working days) | 3 to 7 days |
| Item Condition | New |
| Up to Date | UTD |
| Size | 10kg, 1kg, 25kg |
Metal Seed Planter – Chinese Model
Rated 0 out of 5
₦75,000.00
4.88 out of 5
| Weight | 20000 g |
|---|---|
| Item Condition | New, portable and safe |
| Presentation | Packaged in paper boxes |
| Country of Origin | China |
| Estimated delivery (working days) | 3 to 7 days |
| Up to Date | UTD |
Electric Fogger With A Hanger (Sprinkler System)
Rated 0 out of 5
4 out of 5
| Weight | 4000 g |
|---|---|
| Item Type | electric fogger |
| Suitable For | Evaporative cooling of poultry pen houses |
| Features | Evaportative cooling, High quality plastic material, Mist spray |
| Estimated delivery (working days) | 3 to 7 days |
| Capacity | High Capacity Electric Fogger |
| Colour | Black, Blue, Red, Silver, White |
| Item Condition | New |
| Up to Date | UTD |
Pen Fogger | High Pressure | For Poultry| Pack of 50 Pcs
Rated 0 out of 5
₦150,000.00 – ₦237,500.00Price range: ₦150,000.00 through ₦237,500.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
4 out of 5
| Weight | 2000 g |
|---|---|
| Suitable For | Evaporative cooling of poultry pen houses |
| Features | Evaportative cooling, High quality plastic material, Mist spray |
| Estimated delivery (working days) | 3 to 7 days |
| Capacity | Four-way fogger, One way fogger |
| Up to Date | UTD |
Four-Way Fogger (High Pressure Poultry Sprinkler System | Pieces)
Rated 0 out of 5
₦2,300.00
4 out of 5
| Weight | 5000 g |
|---|---|
| Estimated delivery (working days) | 3 to 7 days |
| Payment Term | Full Payment |
| Up to Date | UTD |
Cutting Machine (For Poultry Processing | Imported | Locally Fabricated)
Rated 0 out of 5
₦690,000.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
0 out of 5
| Weight | 40000 g |
|---|---|
| Item Condition | Imported, Locally fabricated |
| Power control | Powered by electricity/high capacity generators |
| Estimated delivery (working days) | 3 to 7 days |
| Up to Date | UTD |
Load more products
Loading...










