Showing 1–12 of 27 resultsSorted by popularity
Nipple with Cup Drinker (Yellow/Red)
Rated 0 out of 5
₦560.00 – ₦55,500.00Price range: ₦560.00 through ₦55,500.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
4.88 out of 5
| Weight | 200 g |
|---|---|
| Type | Nipple drinker (Pieces), Nipple drinkers (carton of 100 pcs). |
| Item Condition | New |
| Payment Term | Full Payment |
| Estimated delivery (working days) | 3 to 7 days |
| Fulfilled By Afrimash | FBA |
Metal Seed Planter – Chinese Model
Rated 0 out of 5
₦75,000.00
4.88 out of 5
| Weight | 20000 g |
|---|---|
| Item Condition | New, portable and safe |
| Presentation | Packaged in paper boxes |
| Country of Origin | China |
| Estimated delivery (working days) | 3 to 7 days |
| Up to Date | UTD |
JACTO Knapsack sprayers (PJH Model)
Rated 0 out of 5
₦135,000.00 – ₦138,000.00Price range: ₦135,000.00 through ₦138,000.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
4.36 out of 5
| Weight | 5500 g |
|---|---|
| Dimensions | 52 × 20 × 48 cm |
| Class | Manually operated knapsack sprayer |
| Capacity | 16 litres, 20 litres |
| Colour | Blue with orange parts |
| Item Condition | Durable and sturdy, Imported |
| Country of Origin | Jacto, Brazil |
| Estimated delivery (working days) | 3 to 7 days |
| Payment Term | Full Payment |
| Up to Date | UTD |
Four-Way Fogger (High Pressure Poultry Sprinkler System | Pieces)
Rated 0 out of 5
₦2,300.00
4 out of 5
| Weight | 5000 g |
|---|---|
| Estimated delivery (working days) | 3 to 7 days |
| Payment Term | Full Payment |
| Up to Date | UTD |
Seed Planter – Double Compartment
Rated 0 out of 5
4.88 out of 5
| Weight | 22000 g |
|---|---|
| Suitable For | Simultaneous planting of seeds and application of fertilizer |
| Item Condition | New, portable and safe |
| Presentation | Packaged in paper boxes |
| Country of Origin | China |
| Estimated delivery (working days) | 3 to 7 days |
| Fulfilled By Afrimash | FBA |
Super Starter for Broiler Chicks (TopFeeds Brand | Mash | Crumbles) – 25kg Bag
Rated 0 out of 5
₦8,310.00 – ₦8,450.00Price range: ₦8,310.00 through ₦8,450.00
0 out of 5
| Weight | 25000 g |
|---|---|
| Class | Chick Mash, Poultry super starter feed |
| Suitable For | Broilers, Poultry chicks |
| Presentation | Superstarter Crumbles, Superstarter Mash |
| Packaging | 25kg bags |
| Estimated delivery (working days) | 3 to 7 days |
HTC Digital Thermometer and Hygrometer (HTC 2)
Rated 5.00 out of 5
4.88 out of 5
| Weight | 100 g |
|---|---|
| Class | Equipment |
| Country of Origin | China |
| Digital LED display | Available with user friendly control panel |
| Battery | AA batteries |
| Estimated delivery (working days) | 3 to 7 days |
| Item Condition | New, portable and safe |
| Payment Term | Full Payment |
| Model | HTC-1 |
| Up to Date | UTD |
Quality Brooder Guard for Chicks (Plastic Board Model) – Brooding Guard
Rated 0 out of 5
₦29,500.00
4.88 out of 5
| Weight | 3000 g |
|---|---|
| Dimensions | 150 × 65 cm |
| Capacity | 300 to 350 chicks |
| Class | Brooding equipment |
| Estimated delivery (working days) | 3 to 7 days |
| Packaging | 1 roll plus stand/support |
| Fulfilled By Afrimash | FBA |
High Quality Knapsack Sprayer (Various Brands) – 16 Litres
Rated 0 out of 5
₦25,000.00
4.36 out of 5
| Weight | 4500 g |
|---|---|
| Dimensions | 52 × 20 × 48 cm |
| Colour | Blue, green etc |
| Item Condition | Durable and sturdy, Imported |
| Country of Origin | China |
| Estimated delivery (working days) | 3 to 7 days |
| Up to Date | UTD |
NUFOTOX PRO (Mycotoxicosis Control | 1kg | 25kg)
Rated 0 out of 5
₦4,000.00 – ₦72,000.00Price range: ₦4,000.00 through ₦72,000.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
5 out of 5
| Weight | N/A |
|---|---|
| Size | 1kg, 25kg |
| Suitable For | Inclusion in feed |
| Item Condition | New |
| Estimated delivery (working days) | 3 to 7 days |
| Payment Term | Full Payment |
NUFOCARE POWDER(P) – (Natural Growth Promoter and Amplifier | Acidifier | 1kg | 25kg)
Rated 0 out of 5
₦7,950.00 – ₦141,100.00Price range: ₦7,950.00 through ₦141,100.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
5 out of 5
| Weight | 50000000000 g |
|---|---|
| Item Type | Acidifier, Natural growth promoter |
| Suitable For | Inclusion in feed |
| Size | 1kg, 25kg |
| Item Condition | New |
| Payment Term | Full Payment |
| Estimated delivery (working days) | 3 to 7 days |
MS Dry Clear | 25 kg |10 kg | 1kg (Drying Powder)
Rated 0 out of 5
₦2,900.00 – ₦41,750.00Price range: ₦2,900.00 through ₦41,750.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
4.88 out of 5
| Weight | 10000 g |
|---|---|
| Country of Origin | Canada |
| Estimated delivery (working days) | 3 to 7 days |
| Item Condition | New |
| Up to Date | UTD |
| Size | 10kg, 1kg, 25kg |
Load more products
Loading...










