Showing 1–12 of 27 resultsSorted by price: low to high
Formagene – Terminal Fumigant for Poultry and Livestock Houses
Rated 0 out of 5
0 out of 5
| Weight | N/A |
|---|---|
| Capacity | 10kg bucket, 1kg sachet/pack |
| Class | Terminal fumigant |
| Suitable For | Disinfection and fumigation of poultry houses |
| Estimated delivery (working days) | 3 to 7 days |
Super Starter for Broiler Chicks (TopFeeds Brand | Mash | Crumbles) – 25kg Bag
Rated 0 out of 5
₦8,310.00 – ₦8,450.00Price range: ₦8,310.00 through ₦8,450.00
0 out of 5
| Weight | 25000 g |
|---|---|
| Class | Chick Mash, Poultry super starter feed |
| Suitable For | Broilers, Poultry chicks |
| Presentation | Superstarter Crumbles, Superstarter Mash |
| Packaging | 25kg bags |
| Estimated delivery (working days) | 3 to 7 days |
Super 10 Cleaning Agent (Heavy Duty | Organic | Fragranced) 1L
Rated 0 out of 5
| Weight | 1000 g |
|---|---|
| Item Type | It is an eco-friendly cleaning product with industrial strength |
| Features | Penetrates, dissolves and emulsifies even the toughest dirt and grime |
| Suitable For | Cleaning and disinfection |
| Capacity | 1 litre |
| Estimated delivery (working days) | 3 to 7 days |
| Up to Date | UTD |
Stalosan F (Disinfectant Powder | Hygiene Solutions for Litter)
Rated 0 out of 5
0 out of 5
| Weight | 15000 g |
|---|---|
| Item Type | Litter control | Hygiene solution |
| Item Condition | Imported, New |
| Suitable For | Environmental application | Litter application, Pathogen control |
| Packaging | 15kg bags |
| Estimated delivery (working days) | 3 to 7 days |
| Payment Term | Full Payment |
| Up to Date | UTD |
Nipple with Cup Drinker (Yellow/Red)
Rated 0 out of 5
₦560.00 – ₦55,500.00Price range: ₦560.00 through ₦55,500.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
4.88 out of 5
| Weight | 200 g |
|---|---|
| Type | Nipple drinker (Pieces), Nipple drinkers (carton of 100 pcs). |
| Item Condition | New |
| Payment Term | Full Payment |
| Estimated delivery (working days) | 3 to 7 days |
| Fulfilled By Afrimash | FBA |
Four-Way Fogger (High Pressure Poultry Sprinkler System | Pieces)
Rated 0 out of 5
₦2,300.00
4 out of 5
| Weight | 5000 g |
|---|---|
| Estimated delivery (working days) | 3 to 7 days |
| Payment Term | Full Payment |
| Up to Date | UTD |
MS Dry Clear | 25 kg |10 kg | 1kg (Drying Powder)
Rated 0 out of 5
₦2,900.00 – ₦41,750.00Price range: ₦2,900.00 through ₦41,750.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
4.88 out of 5
| Weight | 10000 g |
|---|---|
| Country of Origin | Canada |
| Estimated delivery (working days) | 3 to 7 days |
| Item Condition | New |
| Up to Date | UTD |
| Size | 10kg, 1kg, 25kg |
NUFOTOX PRO (Mycotoxicosis Control | 1kg | 25kg)
Rated 0 out of 5
₦4,000.00 – ₦72,000.00Price range: ₦4,000.00 through ₦72,000.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
5 out of 5
| Weight | N/A |
|---|---|
| Size | 1kg, 25kg |
| Suitable For | Inclusion in feed |
| Item Condition | New |
| Estimated delivery (working days) | 3 to 7 days |
| Payment Term | Full Payment |
NUFOCARE POWDER(P) – (Natural Growth Promoter and Amplifier | Acidifier | 1kg | 25kg)
Rated 0 out of 5
₦7,950.00 – ₦141,100.00Price range: ₦7,950.00 through ₦141,100.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
5 out of 5
| Weight | 50000000000 g |
|---|---|
| Item Type | Acidifier, Natural growth promoter |
| Suitable For | Inclusion in feed |
| Size | 1kg, 25kg |
| Item Condition | New |
| Payment Term | Full Payment |
| Estimated delivery (working days) | 3 to 7 days |
HTC Digital Thermometer and Hygrometer (HTC 2)
Rated 5.00 out of 5
4.88 out of 5
| Weight | 100 g |
|---|---|
| Class | Equipment |
| Country of Origin | China |
| Digital LED display | Available with user friendly control panel |
| Battery | AA batteries |
| Estimated delivery (working days) | 3 to 7 days |
| Item Condition | New, portable and safe |
| Payment Term | Full Payment |
| Model | HTC-1 |
| Up to Date | UTD |
NUFOBACTER Liquid (Antibiofilm, Acidifier, Drinking Line Cleanser, Growth Promoter | 1L | 5L)
Rated 0 out of 5
₦14,500.00 – ₦67,000.00Price range: ₦14,500.00 through ₦67,000.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
5 out of 5
| Weight | 5000 g |
|---|---|
| Item Condition | New |
| Size | 1 litre, 5 litres |
| Estimated delivery (working days) | 3 to 7 days |
TopFeeds Starter Feed (Broilers Mash | Crumbles) – 25kg Bag
Rated 0 out of 5
₦23,654.75 – ₦24,650.50Price range: ₦23,654.75 through ₦24,650.50
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
0 out of 5
| Weight | 25000 g |
|---|---|
| Class | Broiler Starter |
| Suitable For | Broilers, Poultry chicks |
| Presentation | Broiler starter crumbles, Broiler starter mash |
| Packaging | 25kg bags |
| Estimated delivery (working days) | 3 to 7 days |
Load more products
Loading...










