Hybrid Cassava Stems
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
|---|---|
| Item Condition | Healthy and disease-free |
| Item Type | Hybrids |
F1 Goliath Seeds (Technisem Brand | Green Pepper 5g| 50grams)
| Weight | 50 g |
|---|---|
| Payment Term | Full Payment |
| Class | Seeds |
| Item Condition | Healthy and disease-free |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| size | 50g |
Hybrid Pineapple Suckers | Smooth Cayenne | Sugar loaf | Queen
Price range: ₦250.00 through ₦300.00| Weight | 200 g |
|---|---|
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Weight | 600-800g |
| Item Type | Hybrids |
| Item Condition | Healthy and disease-free |
| Class | Suckers |
| Up to Date | UTD |
| Variety | Smooth Cayenne, Sugar Loaf, Queen |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Buy High-Quality Plantain Suckers l Afrimash | Elephant Giant/ Cameroonian Plantain
₦500.00| Weight | 300 g |
|---|---|
| Suitable For | Banana plantation, Pineapple production, Plantain production |
| Estimated delivery (working days) | Available on pre-order | Nationwide shipping |
| Payment Term | Full Payment |
| Item Condition | Healthy and disease-free |
| Up to Date | UTD |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Treated Giant Hybrid banana suckers | Cavendish| Local | Paranta
₦650.00| Weight | 500 g |
|---|---|
| Payment Term | Full Payment |
| Item Condition | Healthy and disease-free |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Features | Comes in different diameters and lengths |
| Up to Date | UTD |
Ugu Seeds | Seedlings | Pods
Price range: ₦1,000.00 through ₦22,000.00| Weight | 10000000000 g |
|---|---|
| Item Type | Pods, Seeds, Ugu seedling |
| Class | Plant seedling |
| Up to Date | UTD |
| Item Condition | Healthy and disease-free |
| Suitable For | Planting |
| Features | Climber |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
African Walnut Seedlings
₦1,699.99| Weight | 10000000000 g |
|---|---|
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Class | Plant seedling |
| Payment Term | Full Payment |
| Item Condition | Healthy and disease-free |
| Suitable For | Planting |
| Up to Date | UTD |
Teak Tree Seedlings
₦1,800.00| Weight | 1000000000000 g |
|---|---|
| Item Condition | Healthy and disease-free |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Class | Seedling |
| Suitable For | Planting |
| Payment Term | Full Payment |
| Up to Date | UTD |
Supergene seedling (Malaysian Dwarf Oilpalm)
Original price was: ₦2,250.00.₦2,000.00Current price is: ₦2,000.00.| Weight | 3000 g |
|---|---|
| Payment Term | Full Payment |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Type | Seedling |
| Item Condition | Healthy and disease-free |
| Features | Comes in different diameters and lengths |
| Up to Date | UTD |
Giant Hybrid Cocoa Seedlings
₦2,299.99| Weight | 100000000000 g |
|---|---|
| Payment Term | Full Payment |
| Item Condition | Healthy and disease-free |
| Item Type | Seedling |
| Features | Comes in different diameters and lengths |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Up to Date | UTD |
Giant Hybrid Cocoa Pod
₦2,500.00| Weight | 3000 g |
|---|---|
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Features | Comes in different diameters and lengths |
| Item Condition | Healthy and disease-free |
| Payment Term | Full Payment |
| Up to Date | UTD |
Irvingia wombulu (ogbono) seedling
₦2,500.00| Weight | 2000 g |
|---|---|
| Features | Comes in different diameters and lengths |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Type | Irvingia wombolu | Ogbono, Seedling |
| Item Condition | Healthy and disease-free |
| Payment Term | Full Payment |
| Up to Date | UTD |










