Search products
Sort by
Filter by Age
Crop Products
Premier Seeds Maize | Oba Super-6 Maize Seeds (Pro-Vitamin A Maize) | Oba 98 (White Maize Seeds) | 2kg
Rated 4.00 out of 5
₦6,000.00 – ₦7,000.00Price range: ₦6,000.00 through ₦7,000.00
| Weight | 2000 g |
|---|---|
| Class | Treated seeds |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Varieties | Oba Super-6 Maize Seeds, Oba 11 (White Maize Seeds), Oba Super 2 |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
4.36 out of 5
Sesame Seeds (Premium Varieties| 1kg)
Rated 0 out of 5
₦6,500.00
| Weight | 50000 g |
|---|---|
| Packaging | 1kg packs |
| Features | high grain yield, early maturity, high oil content, and resistance to drought. |
| Variety | NCRIBEN-04E, NCRIBEN-03L, NCRIBEN-05E |
| Up to Date | UTD |
0 out of 5
Nuzaka F1 Cabbage Seeds (East West Seed Brand | 1000 Seeds)
Rated 0 out of 5
| Weight | 5 g |
|---|---|
| Class | Treated seeds |
| Packaging | Sachets |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Fulfilled By Afrimash | FBA |
4.88 out of 5
Rosemary | Wellgrow Seeds
Rated 0 out of 5
₦6,500.00
| Weight | 5000 g |
|---|---|
| Size | 30 seeds |
| Up to Date | UTD |
4.36 out of 5
Carribean Gold Rz | Melon Seeds
Rated 0 out of 5
₦6,700.00
| Weight | 10 g |
|---|---|
| Class | Treated seeds |
| Item Condition | Safe, enclosed, fresh |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Payment Term | Full Payment |
4.36 out of 5
Sammaz Maize Seeds (Premium Varieties | 5kg | Sammaz 75T | Sammaz 74 | Sammaz 52Tela
Rated 0 out of 5
₦7,000.00 – ₦145,000.00Price range: ₦7,000.00 through ₦145,000.00
| Weight | 50000 g |
|---|---|
| Class | Seeds |
| Packaging | 50kg bag, 5kg |
| Varieties | SAMMAZ 74 TELA 5KG, SAMMAZ 75T 5KG, SAMMAZ 52T 2KG, Sammaz 72T, TSM 5210 2KG |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
0 out of 5
Sweet Pepper Yolo Wonder | 25g
Rated 0 out of 5
₦8,000.00
| Weight | 100 g |
|---|---|
| Class | Treated seeds |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | New |
| Packaging | 100g can |
5 out of 5
Okra Clemson Spineless | POP VRIEND SEEDS
Rated 0 out of 5
₦8,500.00
| Up to Date | UTD |
|---|---|
| Fulfilled By Afrimash | FBA |
Double Budded Seedlings (Of All Citrus Species)
Rated 0 out of 5
₦8,499.99
| Weight | 1000000000000000000 g |
|---|---|
| Class | Plant seedling |
| Suitable For | Transplanting from the nursery to the main bed |
| Presentation | Seedlings in polythene bags |
| Estimated delivery (working days) | Available on pre-order | Nationwide shipping |
| Payment Term | Full Payment |
| Up to Date | UTD |
0 out of 5
Load more products
Loading...










