Search products
Price filter
Sort by
Knapsack Sprayers
2 in 1 Knapsack Battery Sprayer (Battery & Electric Powered) – 16L
Rated 0 out of 5
₦87,700.00
| Weight | 100000 g |
|---|
0 out of 5
4 Stroke Brushcutter Sprayer with 50 Meters Hose
Rated 0 out of 5
₦269,000.00
| Weight | 15000 g |
|---|---|
| Up to Date | UTD |
GP15 Evolution Knapsack Sprayer | Standard Model |15L
Rated 0 out of 5
| Up to Date | UTD |
|---|
0 out of 5
Foldable Knapsack Sprayer ( 16L)
Rated 0 out of 5
| Weight | 2800 g |
|---|---|
| Dimensions | 39.5 × 28 × 10 cm |
| Item Type | Knapsack sprayer |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Capacity | |
| Suitable For | Chemical application via spraying |
| Class | Equipment |
| Item Condition | Imported, safe to use |
4.67 out of 5
Motorized Knapsack Sprayer |15L | 25L
Rated 0 out of 5
| Weight | 11000 g |
|---|---|
| Up to Date | UTD |
| Capacity | 15 litres, 20 litres, 25 litres |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
JACTO Knapsack sprayers (PJH Model)
Rated 0 out of 5
₦135,000.00 – ₦138,000.00Price range: ₦135,000.00 through ₦138,000.00
| Weight | 5500 g |
|---|---|
| Dimensions | 52 × 20 × 48 cm |
| Class | Manually operated knapsack sprayer |
| Capacity | 16 litres, 20 litres |
| Colour | Blue with orange parts |
| Item Condition | Durable and sturdy, Imported |
| Country of Origin | Jacto, Brazil |
| Estimated delivery (working days) | 3 to 7 days |
| Payment Term | Full Payment |
| Up to Date | UTD |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
4.36 out of 5
High Quality Knapsack Sprayer (Various Brands) – 16 Litres
Rated 0 out of 5
₦25,000.00
| Weight | 4500 g |
|---|---|
| Dimensions | 52 × 20 × 48 cm |
| Colour | Blue, green etc |
| Item Condition | Durable and sturdy, Imported |
| Country of Origin | China |
| Estimated delivery (working days) | 3 to 7 days |
| Up to Date | UTD |
4.36 out of 5
CP15 Evolution Knapsack Sprayer (Standard Model | Cooper Pegler Brand) 15L
Rated 0 out of 5
₦135,000.00
| Weight | 5000 g |
|---|---|
| Item Type | Knapsack sprayer |
| Item Condition | Imported, New |
| Capacity | 15 litres |
| Suitable For | Chemical application via spraying |
| Payment Term | Full Payment |
| Presentation | CP15 Can + Deflector Nozzle + Lance, CP15 Evolution Knapsack |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
4.36 out of 5
Sprayer Guard (for Knapsack and Hand-held Sprayers)
Rated 0 out of 5
| Weight | 250 g |
|---|---|
| Size | Medium guard, Small guard |
| Up to Date | UTD |
4.88 out of 5
Load more products
Loading...










