The Black Soldier Fly Production Manual
Original price was: ₦15,000.00.₦12,000.00Current price is: ₦12,000.00.Offer: 2pack of Hybrid Supergene Sprouted Seeds (Oil Palm Nuts | Pack of 500)+1pack of nursery bag
Original price was: ₦620,000.00.₦600,000.00Current price is: ₦600,000.00.Turkey Starter Feed ( 25kg Bags)
₦26,800.00| Weight | 25000 g |
|---|---|
| Class | Turkey starter feed |
| Packaging | 25kg bags |
| Suitable For | Turkey Poults (0-3 weeks) |
| Features | Mashed feeds |
| Estimated delivery (working days) | in 1-2 weeks |
| Up to Date | UTD |
Venturi (For Drip Irrigation | 2 Inches)
₦26,500.00| Weight | 1500 g |
|---|---|
| Suitable For | Drip irrigation system |
| Item Condition | New, portable and safe |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Class | Outdoor equipment |
| Up to Date | UTD |
The Secrets of Starting and Growing A successful Poultry Farm (341 Pages) – 2020 Edition
Original price was: ₦7,000.00.₦3,500.00Current price is: ₦3,500.00.| Fulfilled By Afrimash | FBA |
|---|
Hybrid Supergene Sprouted Seeds (Oil Palm Nuts | Pack of 500)
Price range: ₦155,000.00 through ₦310,000.00| Weight | 5000 g |
|---|---|
| Varieties | Supergene |
| Age | 4-6 months |
| Species | Oil palm |
| Class | Potted Nursery Seedlings |
| Size | A pack, Half pack |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Cowpea Seeds (Black-Eyed Peas | Premium Varieties)
Price range: ₦6,000.00 through ₦6,500.00| Weight | 5000 g |
|---|---|
| Variety | SAMPEA 18, SAMPEA 13, IFH-101, SAMPEA 14 |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Sammaz Maize Seeds (Premium Varieties | 5kg | Sammaz 75T | Sammaz 74 | Sammaz 52Tela
Price range: ₦7,000.00 through ₦145,000.00| Weight | 50000 g |
|---|---|
| Class | Seeds |
| Packaging | 50kg bag, 5kg |
| Varieties | SAMMAZ 74 TELA 5KG, SAMMAZ 75T 5KG, SAMMAZ 52T 2KG, Sammaz 72T, TSM 5210 2KG |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Sorghum Seeds (Premium Varieties | 1Kg |50kg Bags)
Price range: ₦4,000.00 through ₦190,000.00| Weight | 50000 g |
|---|---|
| Features | high grain yield and resistance to drought. |
| Packaging | 1kg, 50kg bag |
| Variety | SAMSORG 48 |
| Up to Date | UTD |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Black Soldier Fly Larva Meal (Maggots | Sold Per Gram)
Price range: ₦1,200.00 through ₦3,500.00| Weight | 1000 g |
|---|---|
| Class | Maggot meal |
| Estimated delivery (working days) | Within 10 to 14 days |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page










