Black Soldier Fly Larva Meal (Maggots | Sold Per Gram)
Price range: ₦1,200.00 through ₦3,500.00| Weight | 1000 g |
|---|---|
| Class | Maggot meal |
| Estimated delivery (working days) | Within 10 to 14 days |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Urea Fertilizer (Indorama | 50kg | 46% Nitrogen) | Ordinary
₦51,000.00| Weight | 50000 g |
|---|---|
| Class | Agricultural fertilizer |
| Packaging | 50kg |
| Presentation | White crystalline form |
| Brand | Neem Coated Urea, Ordinary Urea |
| Up to Date | UTD |
Grower Pig Feed (25kg | 50kg | Terratiga-Koudijs Brand)
Price range: ₦26,950.00 through ₦49,950.00| Weight | 50000 g |
|---|---|
| Class | Grower feeds |
| Up to Date | UTD |
| Size | 25kg, 50kg |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Day Old Ducklings (Local Breed | Exotic Breed)
Price range: ₦4,900.00 through ₦5,200.00| Breed | Local Breed, Exotic Breed |
|---|
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Lactating Sow Feed (25kg | 50kg | Terratiga Brand)
Price range: ₦25,950.00 through ₦49,850.00| Weight | N/A |
|---|---|
| Class | Lactating sows |
| Up to Date | UTD |
| Size | 25kg, 50kg |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Finisher Pig Feed (25kg | 50kg | Terratiga)
Price range: ₦24,950.00 through ₦47,950.00| Weight | 50000 g |
|---|---|
| Class | Finishers feed |
| Up to Date | UTD |
| Size | 25kg, 50kg |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Gestating Sow Feed (25kg | 50kg | Terratiga Brand)
Price range: ₦21,950.00 through ₦40,950.00| Weight | 50000 g |
|---|---|
| Class | Gestating Sow feed |
| Up to Date | UTD |
| Size | 25kg, 50kg |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Sammaz Maize Seeds (Premium Varieties | 5kg | Sammaz 75T | Sammaz 74 | Sammaz 52Tela
Price range: ₦7,000.00 through ₦145,000.00| Weight | 50000 g |
|---|---|
| Class | Seeds |
| Packaging | 50kg bag, 5kg |
| Varieties | SAMMAZ 74 TELA 5KG, SAMMAZ 75T 5KG, SAMMAZ 52T 2KG, Sammaz 72T, TSM 5210 2KG |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Hybrid Supergene Sprouted Seeds (Oil Palm Nuts | Pack of 500)
Price range: ₦155,000.00 through ₦310,000.00| Weight | 5000 g |
|---|---|
| Varieties | Supergene |
| Age | 4-6 months |
| Species | Oil palm |
| Class | Potted Nursery Seedlings |
| Size | A pack, Half pack |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
The Secrets of Starting and Growing A successful Poultry Farm (341 Pages) – 2020 Edition
Original price was: ₦7,000.00.₦3,500.00Current price is: ₦3,500.00.| Fulfilled By Afrimash | FBA |
|---|
Sorghum Seeds (Premium Varieties | 1Kg |50kg Bags)
Price range: ₦4,000.00 through ₦190,000.00| Weight | 50000 g |
|---|---|
| Features | high grain yield and resistance to drought. |
| Packaging | 1kg, 50kg bag |
| Variety | SAMSORG 48 |
| Up to Date | UTD |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Turkey Starter Feed ( 25kg Bags)
₦26,800.00| Weight | 25000 g |
|---|---|
| Class | Turkey starter feed |
| Packaging | 25kg bags |
| Suitable For | Turkey Poults (0-3 weeks) |
| Features | Mashed feeds |
| Estimated delivery (working days) | in 1-2 weeks |
| Up to Date | UTD |










