Showing 1–12 of 60 resultsSorted by price: low to high
Digecid-Feed Acidifier For Poultry And Swine
Rated 0 out of 5
4.96 out of 5
| Weight | N/A |
|---|---|
| Suitable For | Livestock feed |
| Item Type | Feed additive |
| Species | Poultry | Swine |
| Country of Origin | Hamburg, Germany |
| Weight | 10kg, 25kg |
| Item Condition | New |
| Minimum Order | 1 satchet/ bag |
Chick Mash (Hybrid Brand) – 25kg Bag
Rated 0 out of 5
0 out of 5
| Weight | 25000 g |
|---|---|
| Class | Chick Mash |
| Suitable For | Poultry chicks |
| Packaging | 25kg bags |
| Up to Date | UTD |
Pre-Lay Mash (Hybrid Brand) – 25kg Bag
Rated 0 out of 5
0 out of 5
| Weight | 25000 g |
|---|---|
| Class | Pre-lay Mash |
| Suitable For | Point of cage birds, Prelay hens |
| Packaging | 25kg bags |
| Up to Date | UTD |
Layer Concentrate (TopFeeds Brand | Grower | Layer) – 25kg Bag
Rated 0 out of 5
₦18,871.99 – ₦20,039.99Price range: ₦18,871.99 through ₦20,039.99
0 out of 5
| Weight | 25000 g |
|---|---|
| Class | Feed Concentrate | Layer Concentrate, Grower concentrate Topfeed |
| Concentrate Type | 40% Layer-Concentrate, 30% Layer-Concentrate, 40% Grower-Concentrate |
| Packaging | 25kg bags |
| Minimum Order | 100 bags |
| Country of Origin | Nigeria |
| Up to Date | UTD |
Bella Rabbit Feed (Weaners and Breeders) 25kg
Rated 0 out of 5
₦8,500.00
4.88 out of 5
| Weight | 25000 g |
|---|---|
| Class | Rabbit Feed |
| Suitable For | Rabbits (Breeders and weaners) |
| Presentation | Breeder Pellets (25kg), Weaner Pellets (25kg) |
| Packaging | 25kg bags |
| Country of Origin | Nigeria |
Ultima Starter Pellet for Broilers (Olam) 25kg Bag
Rated 0 out of 5
5 out of 5
| Weight | 25000 g |
|---|---|
| Class | Broiler starter mash |
| Suitable For | 3-4 weeks, Poultry chicks |
| Packaging | 25kg bags |
| Up to Date | UTD |
Soybean Derivatives (Soyabean Meal | Full-Fat Soya | Soya Crude Oil)
Rated 0 out of 5
4.88 out of 5
| Weight | N/A |
|---|---|
| Item Type | Full-Fat Soya (50kg), Soya Crude Oil (25L), Soybean Meal (50kg) |
| Country of Origin | Nigeria |
| Estimated delivery (working days) | 5-10 working days |
| Suitable For | Feed Formulation, feeding animals, raw materials |
Pre Lay Mash (Chikun Feed)
Rated 0 out of 5
| Weight | 25000 g |
|---|---|
| Class | Layer mash |
| Suitable For | Layers (19-45 weeks) |
| Packaging | 25kg bags |
| Up to Date | UTD |
Amo Chick Feed (Super Crumbles | Mash) – 25kg Bag
Rated 0 out of 5
| Weight | 25000 g |
|---|---|
| Class | Chick feed |
| Suitable For | Poultry chicks |
| Packaging | 25kg bags |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
Amo Grower Feed (Mash | Pellet) – 25kg Bag
Rated 0 out of 5
| Weight | 25000 g |
|---|---|
| Item Type | Grower feed |
| Suitable For | Growing birds |
| Packaging | 25kg bags |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
Hybrid Chick Feed | Crumbles – 25kg Bag
Rated 0 out of 5
0 out of 5
| Weight | 25000 g |
|---|---|
| Class | Chick feed, Grower Mash, Layer feed (pullets) |
| Suitable For | Poultry chicks, Pullets (layer chicks) |
| Packaging | 25kg bags |
| Consistency | Mash, Crumble |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | New |
| Up to Date | UTD |
Load more products
Loading...










