The Black Soldier Fly Production Manual
Original price was: ₦15,000.00.₦12,000.00Current price is: ₦12,000.00.Skretting Fish Meal – Premium Marine Protein for Aquaculture Success
Price range: ₦26,705.00 through ₦43,600.00| Size | 1.8mm, 1mm, 2mm, 3mm, 4.5mm-8mm |
|---|
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Aqualis Extruded Catfish Feed (2mm | 3mm | 4mm | 6mm | 9mm | 15kg)
Price range: ₦38,650.00 through ₦44,700.00| Weight | 15000 g |
|---|---|
| Class | Extruded catfish feed |
| Pellet Size | 2mm, 3mm, 4mm, 6mm, 9mm |
| Country of Origin | Nigeria |
| Up to Date | UTD |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Feed Pelletizer (Size 32/42/52)
₦125,000.00| Weight | 5000 g |
|---|---|
| Class | Dry Pelleting Machine |
| Item Condition | Imported, New |
| Estimated delivery (working days) | in 1-2 weeks |
| Power control | Manual, requires petrol/electric motors for functionality. |
| Suitable For | Pelletizing animal feeds |
| Variety | Size 32, Size 42, Size 52 |
| Up to Date | UTD |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Aller Futura Ex (0.5mm | 0.9mm | 1.3mm | 6kg Crumbles for Fry)
| Weight | N/A |
|---|---|
| Pellet Size | 0.5mm, 0.9mm, 1.3mm |
Aller Claria Float (2mm | 3mm | 4.5mm | 6mm | 8mm | 15kg Feed for Growers)
₦81,650.00| Weight | N/A |
|---|---|
| Pellet Size | 2mm, 3mm, 4.5mm, 6mm, 8mm |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Aller Infa Ex (0.1mm | 0.2mm | 0.4mm | 6kg Fry Feed | 64% CP)
| Weight | N/A |
|---|---|
| Pellet Size | 0.1mm, 0.2mm, 0.4mm |
Feed Pelleting Machine (3 Phase – Electric Powered Model)
| Weight | N/A |
|---|---|
| Class | Dry Pelleting Machine |
| Capacity | Small capacity (100-150kg/hr), Medium capacity (200-250kg/hr) |
| Item Condition | New |
| Estimated delivery (working days) | in 1-2 weeks |
TopFeed Omega Fish Feed (Floating Feed Pellets for Tilapia | 4.5mm | 6mm | 9mm) – 15kg
Price range: ₦25,081.25 through ₦26,747.50| Weight | 15000 g |
|---|---|
| Class | Fish feed |
| Pellet Size | 4.5mm, 6mm, 9mm |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
TopFeed Aqua Fish Feed (Floating Feed Pellets for Catfish | 2mm | 3mm | 4.5mm | 6mm | 9mm) – 15kg
Price range: ₦31,904.75 through ₦39,627.50| Weight | 15000 g |
|---|---|
| Class | Fish feed |
| Pellet Size | 2mm, 3mm, 4.5mm, 6mm, 9mm |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
BlueCrown Extruded Fish Feed (2mm | 3mm | 4mm | 6mm | 9mm | 15kg)
Price range: ₦28,020.00 through ₦36,020.00| Weight | 15000 g |
|---|---|
| Class | Extruded catfish feed |
| Pellet Size | 2mm, 3mm, 4mm, 6mm, 9mm |
| Country of Origin | Nigeria |
| Up to Date | UTD |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page










